صفحه نخست | اخبار و رویدادها
حجت الاسلام سیدحسن خمینی در دیدار جمعی از آزادگان جنگ تحمیلی: بزرگترین سرمایه کشور، نیروهای انسانی سال های انقلاب است

یادگار امام گفت: یکی از آفات شرایط فعلی، بداخلاقی و بخصوص کینه ورزی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی  صبح پنجشنبه در جمع گروهی از آزادگان جنگ تحمیلی ، با یادآوری رشادت ها و زحمات ایثارگران بخصوص آزادگان، اظهار داشت: خداوند به ازای موقعیتی که به افراد می دهد، از آنها طلب مسوولیت می کند. اسارت سختی ها زیادی دارد. اما در برابر آن، حوزه نفوذ فراوانی هم نصیب آزادگان می کند. کسانی که دارای سوابق اسارت هستند، مورد احترام اکثریت جامعه هستند و حوزه نفوذ وسیعی دارند حداقل سخن آنها حمل بر مخالفت با اصل نظام نمی شود. این حوزه نفوذ وسیع، مسوولیت آزادگان را دوچندان می کند.

یادگار امام با بیان اینکه حادثه انقلاب، بسیار مبارک و میمون بود، گفت: انسان های بسیار ارزشمندی، زندگی و جوانی خود را صرف انقلاب کرده اند. عده ای رفته اند و برخی مانده اند. اینها که مانده اند، مسوولیت های بسیاری دارند باید از تحریف جلوگیری کنند و اگر نمی توانند بطور کامل جلوی تحریف ها را بگیرند، حداقل حقایق آن دوران را بیان کنند تا برخی نتوانند آدرس غلط بدهند.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در ادامه با بیان اینکه یکی از آفات شرایط فعلی، بداخلاقی و بخصوص کینه ورزی است، گفت: عده ای هستند که نانشان در عصبانیت و کینه ورزی است. سرمایه اینها فحاشی است، دوست ندارند شرایط عادی شود چون در شرایط عادی دیگر کاره ای نیستند.

سید حسن خمینی با بیان اینکه همه باید از سرمایه آزادگان استفاده کنند، اظهار داشت: حیف است که بسیاری از نیروهای انقلاب پراکنده باشند. بزرگترین سرمایه کشور، نیروهای سال های انقلاب است که هنوز هم خیلی ها به اسم آنها فعالیت می کنند. باید نیروهای ارزشمند با تشکیل گروه ها و جمع های مختلف، دور هم جمع شوند و با عقلانیت و اخلاق فعالیت کنند.

یادگار امام با بیان اینکه هدف اصلی باید معرفی و ترویج آرمان های امام باشد، گفت: امام به ما احتیاج ندارد ما به امام به عنوان نماد دینداری، آزادی، استقلال و توانمندی ملی نیاز داریم. باید اندیشه امام را تبلیغ کرد. آنچه ما را به سعادت می رساند، تبلیغ این اندیشه است.

وی با تصریح این نکته که مسوولیت حفط ارزش های انقلاب متوجه همگان است، اضافه کرد: نباید بگذاریم امام و ارزش هایی که آزادگان بخاطر آنها اسارت سختی را تحمل کرده اند، مظلوم واقع شود و خدای ناکرده چنین نباشد که عده ای در این میان، سکوت کنند و عده ای هم نابخردانه در مسیر این امر گام بردارند.
سید حسن خمینی در پایان ضمن تقدیراز نقش نیروهای سه گانه زمینی، دریایی و هوایی سپاه و ارتش در دوران دفاع مقدس، با بیان اینکه پتانسیل آزادگان بسیار بالا و توانمند است، گفت، نباید به گونه ای عمل کرد که کینه مضاعفی تولید کرد. هدف این است که کینه ها کم شود. باید مظلومیت را با محبت از بین برد. انتقام و کینه به نهایت نمی رسد.

در این دیدار تعدادی  از آزادگان جنگ تحمیلی، در سخنانی جداگانه، به ذکر خاطرات دوران اسارت و نیز، شرح دیدگاه های خود درباره مسائل جاری کشور پرداختند.

تاریخ و زمان انتشار: جمعه 8 مهر 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_18920.aspx