صفحه نخست | اخبار و رویدادها
دیدار یادگار امام با پانصد نفر ار مدیران و کارکنان سازمان اتش نشانی تهران در حرم مطهر امام راحل

پانصد نفر ار مدیران و کارکنان سازمان اتش نشانی تهران پنجشبه شب با حضور در حرم مطهر امام راحل، ضمن تجدید میثاق با آرمان های رهبر کبیر انقلاب اسلامی، با حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در این دیدار که به مناسبت 7 مهر روز آتش نشانی انجام شد، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی امام با تجلیل از زحمات آتش نشانان اظهار داشت: بنابر روایتی از پیامبر اکرم(ص)، خدمت یک مومن به یک مومن دیگر، چنان جایگاه و ارزش والایی دارد که جز با مقابله به مثل، جبران نمی شود. خدمت رسانی به مومنین در هر حالتی ثواب دارد اما هر چه این عمل در شرایطی باشد که طرف مقابل خودش به تنهایی توانایی حل مشکل خود را نداشته باشد، اهمیت و ارزش بیشتری پیدا می کند.

وی افزود: خدمت به انسانی که مستاصل است و چنان دچار مشکل است که اگر کمک نشود، از بین می رود، اجر مضاعفی دارد. کار آتش نشان ها از این حیث که به افراد مستاصل کمک می کنند، اهمیت فراوانی دارد.

سید حسن خمینی اظهار داشت: لحظه ای که یک مسلمان مستاصل می شود، دعایش به استجابت نزدیک تر می شود، وقتی کسی در این لحظه به داد او می رسد و او را از دل یک فاجعه نجات می دهد، در حقیقت بزرگترین دعا را برای خود می خرد. اگر آن فرد یک کلمه برای عافیت فرد کمک کننده بگوید، ممکن است او را تا چندین نسل از عنایت خاص خدا، بهره مند کند.

یادگار امام در پایان خطاب به آتش نشان ها گفت: این کار را قدر بدانید و از اینکه در این جایگاه قرار گرفته اید، خداوند را شاکر باشید. امید است مسوولان شهرداری نیز، برای حل مشکلات آتش نشان ها بیشتر از قبل، تلاش نمایند.

در این مراسم که با نثار تاج گل و اقامه نماز جماعت مغرب و عشا همراه بود، دکتر خوش ذات، مدیر سازمان آتش نشانی تهران، در سخنانی گزارشی از عملکرد این سازمان را ارائه کرد.

تاریخ و زمان انتشار: جمعه 8 مهر 1390
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_18921.aspx