صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سخنرانی حجت الاسلام سید حسن خمینی در جمع مهمانان دومین کنفرانس بین امللی حمایت از انتفاضه فلسطین

در آستانه برگزاری کنفرانس دوم انتفاضه فلسطین، مهمانان خارجی این کنفرانس به همراه دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی  ، نبیه بری رئیس مجلس لبنان و همچنین رییس مجلس کومور، با حضور در حرم مطهرامام راحل ، ضمن ادای احترام به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ، با حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در این مراسم، در سخنانی این کنفرانس را بسیار مهم خواند و اظهار داشت: آرزوی هر مسلمان نابودی اسرائیل است و در این، هیچ تردیدی نیست. این مهم از روزی که جرقه های آغازین انقلاب زده شده، در پیشانی اهداف انقلاب بود.

وی افزود: بیت المقدس برای ما مسلمانان آنقدر ارزشمند است که در قرآن در آیه معراج پیامبر به آن مکان مقدس اشاره می شود. آروزی همه ما این است که روزی دنیا را بدون سیطره صهیونیست ببینیم.

یادگار امام در ادامه به بیداری اسلامی اخیر اشاره کرد و گفت: امروز جهان عرب در یک بهار بیداری اسلامی قرار دارد. شاید خیلی ها می پنداشتند که این حرکات به نوعی به مشروعیت رژیم صهیونیستی کمک می کند در حالیکه شرایط و مختصات جهان امروز هیچ عاملی را برای از بین برون اسرائیل بیش از دموکراسی های جهان عربی، محکم تر و موثرتر نمی شناسد.

وی افزود: روند پایان رژیم صهیونیستی از فریادهای مردم تونس و مصر کلید زده شده است. اسرائیل با موشک و بمب از بین نخواهد رفت. اسرائیل با بیداری امت های اسلامی بخصوص امت های عربی نابود خواهد شد.

یادگار امام با بیان اینکه بزرگترین راه از بین بردن دروغ این است که چراغ حقیقت افروخته شود، گفت: دروغ روژیم صهیونیستی هم با بیداری اسلامی از بین خواهد رفت امیدواریم خداوند در همین عمر ما این آرزوی دیرینه امام و همه مسلمانان را برآورده کند.

سید حسن خمینی در پایان ضمن خوشامد گویی به مهمانان خارجی کنفرانس انتفاضه فلسطین برای تحقق اهداف این کنفرانس و آرمان های ملت مسلمان بخصوص ملت فلسطین دعا کرد.

پیش از سخان یادگار امام، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی، رژیم صهونیستی را غده سرطانی پیش رونده خواند که از بین رفتن آن وظیفه دینی و ملی همه کشورهای اسلامی است.

این مراسم با ادای احترام مهمانان خارجی به مقام شامخ امام راحل و اقامه نماز مغرب و عشاء آغاز شد و با ضیافت شام یادگار امام در حرم مطهر به پایان رسید.

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 9 مهر 1390
نویسنده:
مرجع:
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_18930.aspx