صفحه نخست | اخبار و رویدادها
حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در جمع مدیران و كاركنان وزارت نفت: انقلاب ما با اعتدال زاده شد، با اخلاق پیش رفت و با معنویت بارور شد

یادگار امام خمینی با بیان اینکه انقلاب ما با اعتدال زاده شد، با اخلاق پیش رفت و با معنویت بارور شد، بر ضرورت رعایت اعتدال در تمام امور کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری بزرگداشت امام خمینی(س)، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در مراسم تجدید میثاق وزیر، مدیران و کارکنان وزارت نفت با اشاره به توانمندیهای جمهوری اسلامی در صنعت نفت گفت: طبیعی است وقتی زمانه جلو می‌رود دانش انسان بالاتر می‌رود و توانمندی‌ها بیشتر می‌شود و انحصار علوم از دست گروهی خاص درمی‌آید. همه اینها وقتی تحقق می‌یابد که روحیه خودباوری در جامعه بارورتر شود.

وی افزود: اگر هزاران سال بر قومی بگذرد، اما آن قبیله به خود باور نداشته باشد حتی یک پله هم نمی‌تواند بالاتر رود. گاهی در تاریخ یک ملت یک دوره‌ها و رگه‌هایی پیدا می‌شود که آن رگه ها حس خودباوری و توانستن را در ملت بیدار می‌کند.

سیدحسن خمینی گفت: در تاریخ باید پیامبری بیایید تا عرب بیدار شود. اگر این روح در کالبد یک جامعه دمیده شود، آن وقت جامعه حرکت می‌کند. دریا طوفان می‌کند و انسانها از قله‌یی به قله بالاتر می‌روند.

یادگار امام اظهار داشت: پیامبر برای جامعه عرب، علاوه بر همه آنچه آورد، خواستن و توانستن را آموخت و یک درس مهم داد، اینکه مسلمانان می‌توانند و باید بتوانند البته مثل همه چیزهایی که باید بتوانند.

وی با بیان اینکه اگر انسانها مراقب خود نباشند ممکن است افراطی عمل کنند، گفت: همانقدر که خودکم بینی بد است، غرور هم بد است. وی در ادامه با بیان اینکه باید اعتدال را رعایت کرد، گفت: شجاعت مرز بین تهور و ترس است. انقلاب ما با اعتدال زاده شد، با اخلاق پیش رفت و با معنویت بارور شد.

سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه امام روح خودباوری را در جامعه ما دمید، گفت: یک نمونه‌ از این خودباوری در صنعت نفت بود. حفاری‌ها در حوزه نفت بسیار افتخارآفرین است. یادگار امام با اشاره به دستاوردهای صنعت نفت گفت: آنچه امروز در صنعت نفت می‌بینیم امیدوارکننده است. تلاشهای دوستان در دوره تحریم بیش از هر دوره دیگری در یاد و ذهن ما خواهد ماند. به شرط اینکه همه این تلاشها برای خدا باشد.

در اين مراسم، رستم قاسمی وزير نفت با بیان اینکه کارکنان صنعت نفت در همه صحنه‌های انقلاب یاور آن بودند، گفت: امام(س) بزرگ‌مردی بود که پس از صدها سال تاریخ این کشور را دگرگون کرد و با انقلاب خود دنیا را متحیر ساخت. قاسمی با بیان اینکه ما امروز هرچه از استقلال و آزادی داریم، از وجود این مرد بزرگ است، افزود:‌ امیدواریم همه ما سربازان و رهروان این بزرگ‌مرد تاریخ باشیم.

وزیر نفت ضمن تشکر از حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی به دلیل حضور در این مراسم تصریح کرد:‌ کارکنان صنعت نفت در همه صحنة‌های انقلاب یاور آن بودند و در صحنه‌های جنگ و امروز هم در صحنه تحریم خط اول مبارزه با آن را برعهده دارند.

تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 9 خرداد 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_21698.aspx