صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی:کمک به مستضعفان فراموش شده است و مسئولان اگر مشکلات مردم را حل نکنند، در روز قیامت توبیخ می‌شوند.

یادگار امام با بیان اینکه تاکید امام مبنی بر کمک به مستضعفان در مقطع فعلی فراموش شده است، گفت: اگر مسئولان مشکلات مردم را حل نکنند، در روز قیامت توبیخ می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری بزرگداشت امام خمینی(س)، حجت الاسلام سید حسن خمینی در مراسم تجدید میثاق وزیر و کارکنان وزارت مسکن و شهرسازی، به اهمیت و جایگاه خدمت رسانی به مردم در اسلام و اندیشه امام پرداخت و اظهار داشت: براساس روایتی از امام صادق هر مسلمانی که یک مسلمان دیگری برای عرض حاجت کوچک و بزرگ پیش او بیاید و او بتواند مشکلش را برطرف کند اما این کار را نکند، در روز قیامت از طرف خداوند به شدت توقیف می‌شود.

وی اظهار داشت: راه‌حل مشکلات به عنوان یک ابزار از سوی خداوند در دست برخی از بندگان خداست. این اختیاری‌ست که خداوند به بندگان خود داده است. اگر این افراد از حل مشکلات مردم پرهیز کنند، به نوعی به خداوند گردن کلفتی کرده‌اند. خداوند به عزت خود قسم می‌خورد که هرگز به این افراد روی نمی کند.

سیدحسن خمینی در ادامه خطاب به کارکنان وزارت مسکن و شهرسازی گفت: خدمت به خلق توفیق شماست، توفیق مردم نیست. حتما دعایی پشت سر شما بوده که توانایی حل مشکلات مردم را به دست آورده‌اید. اگر این کار را نکنید روز قیامت از سوی خداوند توبیخ می‌شوید.

یادگار امام ادامه داد: قدر این دوره خدمت‌رسانی به مردم را بدانید. امام بزرگوار ما همواره تاکید می‌کرد که مردم ولی نعمت شما هستند. امام همواره تاکید می‌کرد به مستضعفان کمک کنید. متاسفانه این واژه فراموش شده است.

سیدحسن خمینی اظهار داشت: مسئولین وزارت مسکن کارهای خوبی انجام داده‌اند، اما مسئله این است که هرچه بیشتر خدمت کنند باز هم کم است. یکی از نامهای خدا، مقیل‌الاثرات است. یعنی دست آدمها را می‌گیرد. اما شرط اینکه خداوند دست بندگان خود را بگیرد این است که آنها سعی کنند خدایی باشند و به مردم خدمت کنند.

یادگار امام در پایان گفت: آنچه امام از ما خواسته و امروز بیش از هر زمانی می‌خواهد این است که تلاش کنیم با هم و در کنار هم مشکلات را از میان برداریم.


تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 9 خرداد 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_21700.aspx