صفحه نخست | اخبار و رویدادها
حجت‌الاسلام سید حسن خمینی: مهمترین وظیفه مسئولین این است که در عمل ثابت کنند انقلاب ایران صحیح بوده است

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در مراسم تجدید میثاق شهردار، اعضای شورای شهر و کارکنان شهرداری تهران، با تاکید بر ضرورت تبیین چگونگی تحول جامعه در دوران انقلاب اظهار داشت: امام بزرگوار ما از میان ما رفتند، اما باید بدانیم که دوران سختی گذشته و تحولات شگرفی انجام گرفته است. ای کاش افرادی از دوران مبارزه بودند و می‌گفتند که جامعه ما چه بود و چه شده است.

وی افزود: بزرگان زیادی در این مسیر گام نهادند و تلاش بسیار زیادی کردند، اما امروز این وظیفه بر عهده ماست که انقلاب را به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی با طرح این پرسش که بعد از امام چه باید کرد، گفت: انقلابی محقق شده است، نظام اسلامی با کوشش امام به سرانجام رسیده، اما باید دانست که کسانی که در مسند خدمت به مردم هستند، چه وظیفه‌ایی دارند. حقیقت این است که مهمترین وظیفه آنها می‌تواند این باشد که در میدان عمل ثابت کنند انقلابی که صورت گرفته و نظامی که برپا شده صحیح بود. وی افزود: باید در عمل ثابت کرد که نظام اسلامی توانمند و کارآمد است و می‌تواند مشکلات را حل کند.

سیدحسن خمینی با اشاره به تحریم‌های غرب علیه ایران، گفت: قبل از انقلاب هرگز این حجم از تحریم‌ها و کارشکنی‌ها بر علیه کشورمان صورت نگرفته، اما ما باید بتوانیم به جهان و مردم خودمان ثابت کنیم که این انقلاب کم چیزی نیست و در آینده نتیجه آن نیز کم نخواهد بود.

وی ادامه داد: پس از امام عظیم‌الشان افراد زیادی آمدند و خدمت کردند و رفتند. اما آنچه نام انقلاب را در یاد جهان باقی نگه می‌دارد، یاد امام است و تلاش ما در به ثمر رساندن نتایج این انقلاب و حل مشکلات مردم می‌تواند مانع ضربه زدن به نظام باشد.

یادگار امام همچنین گفت: هرگونه تلاش در راه انقلاب در مرحله اول خدمت به شخص خودمان است و در مرحله دوم خدمت به کشور و در مرحله سوم خدمت به امام و در نهایت موجب رضای خداوند است.

سیدحسن خمینی در پایان گفت: براساس روایتی از امام صادق اگر کسی بتواند مشکلات مردم را حل کند، اما از این کار سر باز زند، خداوند او را از مواهب زیادی محروم می‌کند که کمترین آنها بهشت است. امید است همه برای خدمت به مردم کوشا باشیم.

در این دیدار، شهردار تهران، محمدباقر قالیباف در حرم مطهر امام خمینی گفت: شاکریم که یک بار دیگر توانستیم در ایام 14 خرداد در کنار یکدیگر و در کنار مرقد امام خمینی (ره)، مزار شهدا و در معیت یادگار امام به تجدید بیعت با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بپردازیم.

وی افزود: شکر بزرگترین نعمت الهی را بر خود به جای خواهیم آورد. نعمتی که خدا ما را در این مقطع از تاریخ قرار داده است تا اسلام به روایت امام خمینی فهم و درک کنیم. اسلامی که زنده، پویا، فعال و ظلم ستیز است. اسلامی که توانست انسان ها را با هم پیوند دهد آن هم در عصری که دنیاگرایی، غرب زدگی و شرق‌زدگی در همه جهان مستولی بود.

قالیباف در ادامه اظهار داشت: در زمانی که ایران هیچ هویتی در جهان نداشت، امام خمینی در چنین مقطعی از زمان بروز و ظهور پیدا کرد و باعث احیای مجدد اسلام و مسلمین شد.
شهردار تهران در ادامه به شعری از مولانا اشاره کرد و گفت: در این بین می‌توان زمان انقلاب را اینگونه تعبیر کرد که به قول مولانا، "مرده بودم زنده شدم، گریه بودم خنده شدم، دولت عشق آمد و من دولت پاینده شدم".

وی در ادامه به حضور در مرقد مطهر امام اشاره کرد و اظهار داشت: امروز در این مکان مقدس گرد هم آمده‌ایم تا اهداف حضرت امام و شهدای گرانقدر را در تمامی ابعاد جامعه و در تمامی عرصه‌‌ها به صورت عینی و نه با تکیه بر شعار گرامی بداریم.

قالیباف در پایان گفت:در این تجدید میثاق باید عقلانیت و معنویت ، در تبعیت از رهبر کبیر انقلاب و در رکاب این فرزند زهرا(س) آرمانهای امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر را تحقق بخشیم.


تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 9 خرداد 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_21709.aspx