صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی در جمع اقلیت های دینی: ایمان به خدا جوهره انسانیت است

یادگار امام بر این اعتقاد است که ایمان به خدا جوهره انسانیت است.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری بزرگداشت امام خمینی، حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در جمع پیروان ادیان الهی و علمای دینی که در حسینیه جماران حضور پیدا کرده بودند، خداپرستی را عنصر مشترک همه ادیان دانست و اظهار داشت: براساس آیات الهی، اهل کتاب باید پیرامون یک نکته که در همه آن مشترک هستند گردهم آیند و آن نکته مشترک چیزی نیست جزاینکه خدا را بپرستند.

وی با بیان اینکه پرستش خدا هویت اصلی همه ادیان است گفت: دین بدون خدا تعریف ندارد. ادیان همه پدید آمده‌اند تا ما را با خدا آشنا کنند. وصل به خدا تمام هدف زندگی‌است. بدون اتصال به خدا زندگی نامفهوم است.

سیدحسن خمینی ادامه داد: ما قطره‌های سرگشته‌یی هستیم که در بی‌معنای غوطه‌وریم. ما زمانی معنا پیدا می‌کنیم که در کنار هم و در سایه لطف بی‌نهایت خدا قرار بگیریم.
یادگار امام خاطرنشان کرد: دین بزرگترین دستاوردی است که بشر به دست آورده. دینداری‌ بزرگترین توفیق انسان است. ارتباط با خدا، بزرگترین سرمایه بشر است. ادیان هرچه باشند بزرگترین پیامشان یک چیز است و آن اینکه جهان خدایی دارد که بدون آن دست‌های انسان تهی، پاها در گل، چشم‌ها نابینا و گوش‌ها ناشنوا است.

یادگار امام افزود: انسانی که خدا دارد همه چیز را با نور خدایی می‌بیند در دستهایش احساس فقر نمی‌کند. چون دلش به یک نور قوی روشن است. گوشش پر از صدا می‌شود و این صدا از ناسوت نیست از ملکوت است. از جانب خداوند است. تا انسان را به افق‌های دوردست برساند تا به او بگوید که متعلق به این خاکدان نیست. متعلق به سرزمین دیگریست، جایی که اگر پرده‌ها بیافتد انسانها گونه دیگری از حیات را می‌بینند.

یادگار امام با بیان اینکه ایمان به خدا جوهره انسانیت است اظهار داشت: من به عنوان کسی که به نوعی از نزدیک با امام محشور بودم، خداباوری را در تمام زندگی ایشان مشاهده می‌کردم ایشان به معنی واقعی کلمه اعتقاد داشت جهان خالقی به نام خدا دارد.

سیدحسن خمینی در پایان گفت: شناخت خدا، لطف بیکران الهی است که تک‌‌تک ما را در برمی‌گیرد. اگر پرده‌ها بیفتد همه درمی‌یابند که چقدر می‌توان زیر سایه خداوند به آینده خود خوشبین بود.


تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 9 خرداد 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_21723.aspx