صفحه نخست | اخبار و رویدادها
در آستانه هفته دولت، تجدید میثاق هیات دولت با آرمان های امام خمینی(س)

رئیس جمهور در حاشیه مراسم تجدید میثاق هیئت دولت با آرمان های حضرت امام گفت: تجدید میثاق اعضای هیات دولت با امام خمینی(س) در سال 91 با سال 84 متفاوت است چراکه با نگاهی نو برای تجدید پیمان با آرمان های امام (س) آمده ایم.

در چهارمین روز از هفته دولت، رییس‌جمهور و تعدادی از اعضای دولت با حضور در حرم امام خمینی(س) در حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در این مراسم رییس‌جمهور و اعضای دولت در حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام  و حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری، رییس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با حضور در مرقد امام خمینی (ره) و تجدید بیعت با آرمان‌های این بزرگوار به قرائت فاتحه و خواندن نماز و قرآن پرداختند.

رئیس جمهور در حاشیه مراسم در گفتگو با خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت اظهار داشت: تجدید میثاق اعضای هیات دولت با امام خمینی (س) در سال 91 با سال 84 متفاوت است چراکه با نگاهی نو برای تجدید پیمان با آرمان های امام (س) آمده ایم.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور امروز یکشنبه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: امام خمینی (س) هدیه ویژه از ناحیه آسمان به بشریت است چرا که ملت زیر خروارها یاس و نا امیدی مدفون شده بود و امام آنها را نجات داد. امام لایه های  سنگین خودخواهی، خودپرستی و فریب کاری را از انسانها زدود و به جای آن توحید را به بشریت عرضه کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: امام آمد و با  آمدنش نگاه توحیدی و جهان شمول را احیا کرد و راه میل به قله ها انسانی را به بشریت نشان داد، همچنین مظلومیت انبیاء الهی را فریاد زد و فطرت ملت ها را بیدار کرد.

رئیس جمهور درادامه با اشاره به تجدید میثاق اعضای هیات دولت با آرمانهای امام خمینی (س) افزود: ما هر سال در هفته دولت میثاقی نو با امام راحل می بندیم البته تجدید میثاق هیات دولت در سال 91 با تجدید میثاق در سال 84 متفاوت است چون هر سال گام هایی نو و عمیق تر برمیداریم و آمده ایم تا بار دیگر تعهد خود را با آرمانهای امام (س) به اثبات برسانیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه امام خمینی (ره) بسیاری از بتها را شکست افزود: امام راحل حقیقتا بت خودخواهی و تکبر مدیران را که تصور می کردند از مردم بالاتر و جدا از آنها هستند را شکست ضمن آنکه ما به عنوان خادمان ملت به خادمین خود افتخار می کنیم.

وی با بیان اینکه فقط خدمت به مردم ارزش دارد افزود: در حکومت فقط باید به مردم خدمت کرد و اگر غیر از این حرکت کنیم، آن حکومت ذره ای ارزش ندارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه هیاهوها می آیند و می روند و آنچه باقی می ماند راه و مجاهدت امام خمینی (س) است، گفت: امام خمینی (س) همواره در خدمت به مردم مخصوصا خدمت به مستضعفان تاکید می کردند و تا امروز شاهد و ناظر آنیم که شخصیت، اندیشه و آرمانهای امام بیش از گذشته برای ملت ها شناخته شده است و بشریت به وجود انسان هایی از جنس امام راحل احساس نیاز می کنند.

رئیس جمهور همچنین انسان کامل را امام عصر (عج) دانست و با بیان اینکه امام خمینی (ره) حقیقت امام عصر را به  جهان معرفی کرد اظهار داشت: تنها راه حل مشکلات بشریت معرفی وجود امام عصر (عج) است. حقیقتا ایشان تنها تکیه گاه و نقطه امید بشریت هستند.

رئیس جمهور کشورمان در پایان افزود: حقیقتا شهیدان رجایی و باهنر با مجاهدت خودشان ارزش های انقلاب را پایدار کردند واین توفیق امرزو نصیب ما شده است که درهمان مسیر حرکت کنیم.

در این مراسم علاوه بر وزرا، رحیمی معاون اول رییس‌جمهور، اسفندیار رحیم مشایی رییس دفتر رییس‌جمهور و تعدادی از مشاورین رئیس جمهور از جمله ثمره‌هاشمی، بقایی و زریبافان نیز حضور داشتند.

رییس‌جمهور و اعضای دولت در ادامه با حضور در بهشت زهرا بر مزار شهدای هفتاد و دو تن و همچنین شهیدان رجایی و باهنر و برخی از شهدای جنگ تجمیلی حضور پیدا کردند.


حاشیه های برنامه

مراسم تجدید بیعت رییس جمهور و اعضای دولت دهم با آرمان‌های امام(س) که صبح امروز با حضور یادگار حضرت امام حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی همزمان با هفته دولت در حرم مطهر امام خمینی‌(س) برگزار شد، حاشیه‌های جالبی داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، با نزدیک شدن به ساعت 7 صبح اعضای دولت دهم کم کم وارد پاویون حرم امام می‌شدند؛ اولین وزیری که وارد پاویون شد سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که ظاهراً شب گذشته از سفر کرمان به تهران رسیده بود. پس از وی نیز وزرای بهداشت و دادگستری و معاون حقوقی رئیس جمهور وارد و مورد استقبال مسئولان حرم قرار گرفتند. وزرای دولت دهم سپس صبحانه را در همین محل صرف کردند. دقایقی بعد محمود احمدی نژاد به حرم رسید و همراه با محمدرضا رحیمی و مجتبی ثمره هاشمی از ماشین پیاده شد. وی بلافاصله پس از ورود، از محمدعلی انصاری که به استقبال دولتی‌ها آمده بود، سراغ حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یادگار امام را گرفت که لحظاتی بعد با ورود حاج حسن آقا به محل پاویون، احمدی‌نژاد که زودتر به حرم رسیده بود، به شوخی به وی «خوش آمد» گفت. بلافاصله یادگار امام(س)، رئیس جمهور و اعضای دولت به داخل حرم مطهر امام رفتند و در حالی که شاخه‌های گل اهدا شده توسط ایستگاه صلواتی مستقر در حرم را در دست داشتند، با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند.

رئیس‌جمهور و اعضای دولت که به همراه یادگار امام به داخل ضریح رفته بودند، پس از قرائت فاتحه و اقامه نماز بر مزار امام و مرحوم حاج سید احمد خمینی به مرثیه سرایی مداح اهل بیت حاج رضا فراهانی گوش سپردند و سپس برای قرائت فاتحه بر مزار آیات سلطانی طباطبایی و توسلی و همسر و داماد امام حضور پیداکردند. بعد از مراسم تجدید بیعت نوبت گفت و گو با خبرنگاران بود که کامران نجف زاده خبرنگار صداوسیما سوالی را از احمدی نژاد پرسید و وی پاسخ داد. در هنگام مصاحبه حاج سید حسن خمینی و محمد علی انصاری در کنار احمدی نژاد ایستاده بودند.

حمید بهبهانی، سید محمد حسینی و اسفندیار رحیم مشایی نزدیک‌تر از سایرین دیده می‌شدند. سایر وزرا و مقامات دولت از جمله محمدرضا رحیمی، مجتبی ثمره هاشمی، مسعود زریبافان، بقایی، علی سعیدلو، حیدر مصلحی، محمدرضا میرتاج الدینی، علی اکبر صالحی، محمدی‌زاده ، نسرین سلطانخواه، سید محمد حسینی، مرتضی بختیاری‌، فاطمه بداغی، شمس‌الدین حسینی، رستم قاسمی، محمود بهمنی، غضنفری، مصطفی محمدنجار، رضا تقی پور، نامجو، حاجی بابایی، خلیلیان، بهروز مرادی، فریدون عباسی و فروزنده حضور داشتند.

پس از انجام مصاحبه، رئیس‌جمهور به سوی مردم حاضر در حرم رفت و به درددل‌ها و تقاضاهای آنها پاسخ داد. در همین حین چند تن از اعضای دولت از جمله محمدرضا میرتاج الدینی، شمس الدین حسینی‌، محمدی زاده‌، سید محمد حسینی، غضنفری، خلیلیان و... دور یادگار امام حلقه زده و با وی گفت وگو و خوش و بش کردند. از نکات جالب این گفت وگو شوخی‌ها و خنده‌های این افراد با سید حسن آقا بود؛ حمید بهبهانی وزیر سابق راه که از یکی از عکاس‌ها خواست از این لحظات عکس بگیرد، از آلبوم عکس‌های یادگاری خود با علما خاطراتی را تعریف می‌کرد که موجب خنده سایرین شد. در همان لحظاتی که که احمدی نژاد با مردم گفت و گو می‌کرد، تعدادی از زوار نیز به ابزار احساسات نسبت به یادگار امام پرداختند که وی از آنها تشکر کرد.

پس از پایان گفت وگوی احمدی نژاد با زائرین، وی به همراه سید حسن خمینی که منتطر او بود به پاویون حرم مطهر برگشتند. در مسیر بازگشت، احمدی نژاد وقتی به کنار ایستگاه صلواتی رسید، اظهار داشت: «اینجا هم که ایستگاه صلواتی است، صلوات بفرستید». برخی از اعضای دولت نظیر وحیدی پس از اتمام مراسم تجدید میثاق حرم مطهر را ترک کردند و سایرین برای دقایقی در پاویون مهمان حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی بودند. رئیس جمهور، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری، معاون اول رئیس جمهور، اسفندیار رحیم مشایی‌، مصطفی محمد نجار، رستم قاسمی و سید محمد حسینی در این هنگام در پاویون حضور داشتند و سایر وزرا نیز در خودروهای "هایس" که در کنار پاویون پارک شده بود منتظر بودند تا رئیس دولت پس از پایان گفت وگو با یادگار امام به جمع آنان بپیوندد و برای زیارت مزار شهدا بروند. دقایقی بعد احمدی نژاد با بدرقه سید حسن خمینی حرم امام را ترک کرد. رئیس دولت دهم پیش از ترک حرم در جریان مراحل ساخت مرقد مطهر امام راحل نیز قرار گرفت.


تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 5 شهریور 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_23014.aspx