صفحه نخست | اخبار و رویدادها
پیام تسلیت حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پی درگذشت آیت الله مجتبی تهرانی

در پی درگذشت آیت الله حاج شیخ مجتبی تهرانی، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام در پیامی این ضایعه را تسلیت گفتند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

انالله و انا الیه راجعون

درگذشت عالم ربانی حضرت آیت الله آقای حاج شیخ مجتبی تهرانی طاب ثراه که عمر گرانقدر خویش را در بسط فرهنگ ناب پیامبر(ص) و اهل بیت عظیم الشأنش(ع) سپری نمودند ضایعه ای بر پیکر حوزه های علمیه است، این فقیه معظم همواره در خدمت امام خمینی و آرمان های ایشان استوار ماند و در فراز و فرودهای دنیا از استقامت و حق طلبی و عدالت خواهی باز نایستاد.

سابقه طولانی ارادت ایشان به امام و محبت متقابل امام نسبت به آن مرحوم؛ از روزهای همراهی و رفاقت ایشان با مرحوم آیت الله حاج سید مصطفی خمینی و همچنین تلاشهای مرحوم آیت الله تهرانی در انتشار آثار علمی امام راحل  از زمره اموری است که انشاءالله ذخیره خوبی در پیشگاه خداوند متعال خواهد بود.

اینجانب درگذشت ایشان را به حوزه های علمیه؛ خاندان بزرگوار و برادر معظم شان حضرت آیت الله حاج آقا مرتضی تهرانی و فرزندان روحانی و فاضل  و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض نموده؛ علو درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

سید حسن خمینی

تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 13 دی 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_24334.aspx