صفحه نخست | اخبار و رویدادها
بازتاب سخنان یادگار امام در رسانه ها

یک هفته بعد از سخنان یادگار امام مبنی بر عدم حضور در انتخابات آتی ریاست جمهوری، موضع گیری در خصوص شرایط جاری کشور، بار دیگر وی را به صدرنشین خبرهای رسانه ها تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، صبح امروز حدود ده روزنامه کشور از جمله اعتماد، اطلاعات، ابتکار، بهار، شرق، آرمان، آفتاب یزد، قانون، مردم سالاری، همبستگی و ... خبر "سخنرانی سید حسن خمینی در جمع اعضای ستاد بزرگداشت شهدای منصورون و خانواده های آنها" را در تیترهای اصلی صفحه اول منعکس کردند که اغلب آنها عکس یک خود را نیز به این موضوع اختصاص داده‌اند. برجسته ترین بخش سخنان یادگار امام هم نظر وی در خصوص "انتقاد به وضع موجود" و "امید به آینده" بوده که روزنامه‌ها آن را تیتر خود ساخته‌اند؛ در عین حال برخی روزنامه ها مانند اطلاعات و شرق ترجیح داده اند تا با تیترهای کلی تری مانند "نسبت های ناروا در جامعه رواج یافته است" یا ارزیابی سید حسن از فضای سیاسی" به موضوع بپردازند. آرمان نیز در زیر یک عکس تمام قد از یادگار امام، تیتر "فکر نکنیم هرچه داریم از خودمان است" و سوتیتر "بدون دانش نباید حرف بزنیم"  را برای این خبر انتخاب کرده است.

در فضای اینترنتی هم اغلب خبرگزاری های کشور مانند ایسنا، فارس، ایلنا، مهر و... سخنان سید حسن خمینی را بطور مشروح پوشش دادند. در میان سایتهای خبری نیز خبرآنلاین، نامه، قانون، سفیر، انعکاس، اعتدال، اندیشه ها و... غالبا با برجسته سازی تیترهای مشابه روزنامه ها،  به موضوع پرداخته‌اند. در سایت های خبری، این خبر در کنار گزارش سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی در مورد انتخابات آتی و دیدار با مقام معظم رهبری، به یکی از پربیینده ترین خبرهای سایت تبدیل شد.

رسانه های انعکاس دهنده سخنان یادگار امام تنها به نقل خبر این سخنان اکتفا کرده اند و تاکنون تحلیل یا انتقادی در این خصوص منتشر نشده است.

تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 9 بهمن 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_24747.aspx