صفحه نخست | اخبار و رویدادها
آخرین تجدید میثاق رییس جمهوری و هیات دولت دهم با بنیانگذار کبیر نظام جمهوری اسلامی ایران

آخرین مراسم تجدید بیعت دولت دهم در دهه فجر انقلاب اسلامی با آرمانهای امام خمینی صبح امروز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در آستانه آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی محمود احمدی نژاد و اعضای کابینه اش چند ساعت پس از حضور رهبر انقلاب در حرم امام خمینی، برای تجدید بیعت با آرمانهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی به این مکان آمدند و مورد استقبال حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و محمدعلی انصاری قرار گرفتند.

حاج بابایی وزیر آموزش و پرورش اولین وزیری بود که به حرم امام خمینی رسید. پس از گذشت دقایقی، محمود احمدی نژاد و جمعی وزرا و معاونان  از جمله محمدرضا رحیمی، علی سعیدلو، مسعود زری بافان، مرتضی بختیاری، فاطمه بداغی و... وارد پاویون حرم امام شدند؛ پس از گذشت لحظاتی کوتاه هم رستم قاسمی، اسفندیار رحیم مشایی، حیدر مصلحی، شمس الدین حسینی، غلامحسین الهام، فریدون عباسی، سید حسن موسوی، سردار وحیدی و...  نیز وارد شدند تا جمع دولتی ها تکمیل شود. علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه هم غایب مراسم بود.

سپس میهمانان و میزبانان به سمت حرم مطهر امام رفتند تا زیارت امام راحل را بجا آوردند. بلافاصله پس از ورود رئیس جمهور و اعضای دولت، زیارتنامه امام خمینی را قرائت کردند که با صدای مردم حاضر در حرم که شکایات خود را مطرح می کردند، همراه بود. آنان بعد از خواندن زیارتنامه به داخل ضریح امام رفته و پس از قرائت فاتحه بر مزار امام و یادگار ایشان به اقامه نماز پرداختند.

پس از انجام زیارت و گوش سپردن رئیس و اعضای دولت به مرثیه سرایی یکی از مداحان اهل بیت(ع)، بر سر مزار همسر  و داماد امام و آیت الله توسلی نیز حضور یافتند.

بعد از این مراسم نوبت گفت وگوی احمدی نژاد با خبرنگاران بود؛ ابتدا یکی از خبرنگاران از وی پرسید که "در آغاز دهه فجر چه خبر خوشی برای مردم دارید؟" اما وی در پاسخ، سخنانی را در مورد امام خمینی بیان کرد و هیچ پاسخی به سوال مذکور نداد.

احمدی نژاد سپس دقایقی طولانی به گفت و گو با مردم پرداخت و مشکلات آنها را شنید. در همان حال، یادگار امام نیز در گوشه ای از حرم نشسته بود و با رئیس کل بانک مرکزی و غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت و گو می کرد. هنگام این مکالمات، یک پیرمرد خود را به سید خمینی خمینی رساند و مشکلات معیشتی خود را با وی در میان گذاشت. یادگار امام هم یکی از مسئولان حرم امام را مامور کرد تا به نیازها و درخواستهای او رسیدگی شود و رئیس کل بانک مرکزی هم به وی قول تخصیص وام قرض الحسنه داد.

با اتمام گفت و گوی احمدی نژاد و زائران حرم امام، اعضای دولت به قطعه شهدا رفتند و سوار بر چند اتومبیل هایس، حرم امام را ترک کردند.


تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 11 بهمن 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_24796.aspx