صفحه نخست | اخبار و رویدادها
پیام تسلیت یادگار امام به مناسبت شهادت شماری از شیعیان پاکستان و پاسخ امام جمعه و رئیس جامعه الصادقین شهر کویته

در پی شهادت جمعی از شیعیان کویته پاکستان در یک حمله تروریستی، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام پیام تسلیتی را صادر کردند. حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد جمعه اسدی رئیس جامعه الصادقین شهر کویته و حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ مهدی نجفی امام جمعه کویته نیز در پیامی به یادگار امام پاسخ داده اند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد جمعه اسدی رئیس جامعه الصادقین شهر کویته
جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ مهدی نجفی امام جمعه کویته

واقعه تروریستی اخیر در شهر کویته بی شک همه دردمندان و مسلمانان را اندوهگین ساخت. این واقعه تاسف برانگیز که منجر به شهادت بسیاری از شیعیان گردید، معلول جهالت گروهی نابخرد و افراطی است که ابزار دست کسانی قرار گرفته اند که از وحدت امت اسلامی در هراسند. اینجانب این مصیبت را به خانواده شهدا، آسیب دیدگان، شما و دوستان عزیز در این شهر تسلیت می گویم و برای جمیع شهیدان علو درجات و برای مصیبت دیدگان صبر و اجر مسألت می نمایم. امیدوارم تسلیت مرا به عرض خانواده های داغدار برسانید.

سید حسن خمینی

 

حجج اسلام حاج شیخ محمد جمعه اسدی رئیس جامعه الصادقین شهر کویته و حاج شیخ مهدی نجفی امام جمعه شهر کویته نیز در پیامی از توجه یادگار امام به شیعیان پاکستان تشکر کرده اند که در ادامه متن این پیام را می خوانید:

 

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای حاج سید حسن خمینی تولیت محترم حرم مطهر حضرت امام(قدس سره)

السلام علیکم
ضمن آرزوی سلامتی و توفیقات معظم له از خداوند بزرگ و برتر، عزت و سربلندی جناب شما را خواستاریم.
غرض از تصدیع اینکه در سانحه دلخراش و الم ناک شارع علمدار کویته بلوچستان پاکستان که منجر به شهادت 86 نفر[گردید] و 150 نفر از مومنین کویته [نیز] زخمی گردیدند، حضرتعالی اظهار همدردی و پیغام تسلیت به خانواده شهدا و مردم مظلوم ستمدیده شیعیان بلوپستان فرستادید تشکر و قدردانی می شود. پیام حضرتعالی در روز سوم شهدا در جمع خانواده شهدا و حضور هزاران مومنین سوگوار قرائت شد و باعث تسلی بازماندگان شهدا و متاثرین گردید.

محمد جمعه اسدی مسئول جامعه الصادقین کویته
مهدی نجفی امام جمعه کویته


تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 15 بهمن 1391
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_24889.aspx