صفحه نخست | اخبار و رویدادها
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در جمع مسئولین شهرداری و شورای شهر تهران: درس بزرگ امام، خودباوری در سایه خداباوری است

یادگار امام گفت: درس بزرگ امام به روزگار و اهل آن، این است که خودباوری را در سایه خداباوری ترویج دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی  درحرم مطهر امام راحل در جمع مسئولین شهرداری و شورای شهر تهران و زائرین حرم، اظهار داشت: امام تعابیر زیادی مبنی بر این داشتند که نگویید من؛ و منیت را رها کنید و اگر برای منیت حرکت می کنید، مضمحل خواهید شد.

وی در ادامه با اشاره به آیه مبارکه «یَا أَیُّهَا النَّاسُ أَنتُمُ الْفُقَرَاء إِلَی اللَّهِ وَاللَّهُ هُوَ الْغَنِیُّ الْحَمِید»، افزود: این آیه انسان ها را فقیر می داند و نیاز انسان ها به سوی خداوند متعال است.  آیات شریفه دیگری خداوند را غنی و حمید نامیده است، یعنی این که هر چه در دنیا واقع می شود و خیراتی که به انسان ها می رسد از ناحیه حضرت حق می باشد.

سید حسن خمینی یادآور شد: امام در زندگی نگاهش به ذات مقدس ربوبی بود و همیشه تاکید داشتند که از گفتن «من» دوری کنید. چرا که این «من» از شیطان است، شیطانی که در انسان ها وسوسه می کند.

وی گفت: درس بزرگ امام به روزگار و اهل آن، این است که خودباوری را در سایه خداباوری ترویج دهیم. لذا هر کسی در هر جایگاهی که قرار دارد از این زاویه به دنیا نگاه می کند که من کسی نیستم و هر چه هست از آن اوست.

وی در ادامه افزود: حرکت، جوشش و خروش درس دیگر امام راحل(س) است که این از نفی منیت سرچشمه می گیرد. یعنی این که اگر برای نفس «من» حرکت می‌کنید بهتر است حرکتی نشود چرا که این حرکت رو به اضمحلال است و بدتر از سکون می باشد.

سید حسن خمینی در پایان اظهار داشت: اگر کسی برای خدا زندگی کند حسد نمی ورزد، دروغ نمی گوید، تهمت نمی زند، بغض به دیگران ندارد  و بد کسی را نمی خواهد و مردم را خانواده خدا می داند، لذا بد آنها را نمی خواهد. وی یادآور شد: اولین کلمه سیاسی امام راحل این آیه کریمه « قل انما اعظکم بواحدة ان تقوموا لله» یعنی برای خدا قیام کنید (به تنهایی یا به همراه هم)، بود.


تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 12 خرداد 1392
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_26919.aspx