صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی: در این عید غدیر، باید دلهایمان را صاف کنیم و کینه ها را از دل بیرون کنیم

یادگار امام بر ضرورت زدودن کینه از دلها تأکید کرد.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی طی سخنان کوتاهی در جمع اعضای هیأت مذهبی ام البنین اظهار داشت: یکی از شعرای عرب شعر لطیفی دارد که می گوید؛ کسی که به کوری دچار شده، کسی که مبتلا به تشنگی است، کسی که مقروض است در تاریکی گرفتار است. همه دم خانه او می آیند و از او «عین» طلب می کنند. عین در ادبیات عرب چند معنا دارد که خورشید، چشم، چشمهو طلا از آن جمله است.

وی افزود: گویی بسیاری از ما، به نوعی مبتلا به بیماری های یادشده هستیم، یعنی در جهانِ تاریکی‌ها  زندگی می‌کنیم و مشکلات زیادی داریم، دلهمای‌مان کور است و آمیخته به هزار درد هستیم. سیراب هم نیستیم، کسانی هستیم که در این جهان پرآشوب، لب تشنه هستیم؛ البته لب‌تشنه ظاهر نیستیم، لب‌تشنه باطن هستیم.

یادگار امام ادامه داد: علاوه بر این مشکلات متعدد، در جامعه نیز، مشکلات اقتصادی بسیاری داریم. امید است گرفتاری‌های باطنی و مشکلات ظاهری از جمله مسائل اقتصادی مرتفع شود.

سیدحسن خمینی با اشاره به عید غدیر گفت: باید بخصوص در روزهای عزیز عید، دستهایمان را بالا ببریم و به پیامبر(ص) و ائمه توسل بجوییم، از خدا طلب و تقاضا کنیم، برای او دلهایمان را صاف کنیم، چشم هایمان را بشوییم، کینه ها را از دل بیرون کنیم، بدی یکدیگر را نخواهیم و این روز را روز عید دل ها قرار دهیم تا انشاء الله حتما خداوند لطف خود را نصیب ما کند.

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 4 آبان 1392
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_32376.aspx