صفحه نخست | اخبار و رویدادها
حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در جمع شهردار و معاونان و کارکنان شهرداری تهران: نهادینه کردن ارزش​های دهه فجر مهم​تر از گرامی​داشت آن است

گرچه گرامیداشت ایام دهه فجر خوب است، اما مهمتر از آن بارور ساختن و نهادینه کردن ارزشهای آن است، تا انشاء الله تقوا و ارزشهای الهی را در خود ریشه دار کنیم و اگر نقطه ضعفی داریم، بیش از بیش آنرا برطرف کنیم.

به گزارش جماران، سید حسن خمینی در دیدار با شهردار، معاونان و کارکنان شهرداری تهران و اعضای شورای شهر تهران با بیان این مطلب افزود: این تلاشها میتواند یکی از مسیرهای وصول به تقوا و ایمان باشد. که اگر انسان قصد قربت کند، از هر لحظه آن میتواند؛ کسب کرامت و ارزش کند.

یادگار امام با اشاره به آیه 63 سوره یونس اظهار داشت: در آیه تعبیری وجود دارد که بسیار با حال و هوای انقلاب و امام سازگار است. در این آیه آمده است «‌أَلا إِنَّ أَوْلِیَاء اللّهِ لاَ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلاَ هُمْ یَحْزَنُونَ » یعنی بر اولیاء خدا نه ترس عارض می‌شود و نه محزون می‌شوند. وی با با بیان این‌که ترس یکی از ویژگیها انسان است، افزود: انسان‌ها در مواقعی می‌ترسند اما اولیاء خدا نترسیده و خوف بر آن‌ها غلبه نمی‌کند. یعنی اگر هم بترسند این ترس بر آن‌ها غلبه نمی‌یابد.

یادگار امام سپس با نقل خاطرهای از امام خمینی، گفت: ایشان خودشان نقل می‌کنند که در سال 42 مامورانی که مرا می‌بردند، ترسیده بودند. در جایی از جاده اتومبیل منحرف شد و به سمت دریاچه حوض سلطان رفت، به خودم مراجعه کردم ببینم که می‌ترسم یا خیر؟ دیدم که نمی‌ترسم. وی تصریح کرد: ترس ریشه در ناباوری به خدا دارد. اما اولیاء خدا عملکردشان برای خداست، کسی که می‌ترسد خوف این را دارد که چیزی را از دست بدهد یا جان و مال او را بگیرند؛ اما کسی که با خدا معامله می‌کند می‌‌داند که همه چیز در اختیار اوست به همین سبب حزن بر او عارض نمی‌شود، زیرا اندوه در نگاه عارف و عاشق فرع فراق است و اگر فراق حاصل شد اندوه پیدا می‌شود.

سید حسن خمینی با اشاره به بیان ویژگی اولیای خدا در بخش دیگر آیه ذکر شده اظهار داشت، در ادامه این آیه آمده است؛ «الَّذِینَ آمَنُواْ وَکَانُواْ یَتَّقُونَ» یعنی اولیای خدا کسانی هستند که ایمان آورده اند و علاوه بر ایمان، تقوا پیشه کرده اند. این آیه در ادامه برای این افراد، یک بشارت در دنیا و بشارتی دیگر در آخرت داده است. وی با بیان این که امام بزرگوار ما یکی از این اولیاءالله است،ادامه داد: بشارت دنیوی امام، پیروزی انقلاب به برکت حضور مردم است و بشارت اخروی ایشان نیز حشر با پیامبر و آل ایشان و معصومین است.

پیش از سخنان یادگار امام، محمد باقر قالیباف شهردار تهران، طی سخنان کوتاهی اظهار داشت: ما این درس را از امام عزیز گرفتیم که انقلاب ما مانند سایر کشورها یک پدیده صرفا سیاسی نیست، بلکه یک حرکت کاملا انسانی و اسلامی است و در سایه این انقلاب است که هم اسلامیت نظام و هم انسانیت انسان در بعد فردی تضمین شده است. وی افزود: امام دردی جز رنج جامعه نداشت، و همه فکر ایشان این بود که مردم درد و رنجی متحمل نشوند و در تمام مراحل رأی و خواسته مردم را ترجیح میدادند و برای آنها احترام قائل بودند.

اعضای شورای شهر، مدیران شهرداری و جمعی از کارکنان سازمان آتش نشانی تهران از حضار در این دیدار بودند.

تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 16 بهمن 1392
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_35582.aspx