صفحه نخست | اخبار و رویدادها
عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با جماران: ضربه به سید حسن خمینی بی وفایی، بی ادبی، زشت ترین و خطرناک ترین بداخلاقی اجتماعی و موضع دشمنان امام است

نمی دانم چه چیزی باعث شده که این اندازه بی ادب بشویم. امیدوارم که این حرف ها زده نشد باشد و نشود و مواردی که مطرح شده نیز شایعه بوده باشد.

آیت الله هاشم زاده هریسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران با اشاره به تشکیک های ایجاد شده از سوی برخی از محافل درباره مرجعیت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی با تولیت حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، یادگار امام، با بیان مطلب فوق، تأکید کرد: طرح این مسائل بسیار زشت است و با مقام و عظمت امام خمینی و بیت ایشان منافات دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه علمی حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در حوزه علمیه، گفت: ایشان در حال حاضر از امام خمینی برای ما به یادگار مانده و پس از بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، سلسله علمی و علمیت آن خانواده را محفوظ نگه داشته که برای ما و نظام ما برکت است و باعث می شود که ما به صورت دائمی و پیوسته به امام و خاندان وی متصل باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری، یادگار امام را حلقه وصل ما به علم و اندیشه امام خمینی دانست و تأکید کرد: حفظ و تکریم شخصیت ایشان مسوولیت روشن و آشکار وفاداران به امام خمینی است. وی افزود: بیت امام خمینی به اندازه ای برگردن ما ملت ایران و کل مسلمانان و شیعیان حق دارند؛ و عظمت آن ها به اندازه ای است که اصلا نباید در رابطه با آن ها این گونه مسائل و حرف ها را به زبان آورد.

وی ادامه داد: این سخنان تداعی کننده همان نحوه رفتاری است که پس از رحلت رسول خدا (ص) برای خاندان پیامبر(ص) پدید آمد و این تکرار تاریخ است. عضو مجلس خبرگان رهبری، بیان چنین سخنان و مواضعی را بی حرمتی، بی ادبی و بی وفایی آشکار نسبت به امام خمینی دانست و با تأکید بر این که باید به مراتب بیش از آن چه هست برای موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی حرمت قائل شده و مسولان آن را تشویق کرد؛ گفت: تا کنون چه قدرت و حرمتی برای موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی قائل شده اند که بخواهد از این موسسه انتظاری داشته باشند؟

وی تصریح کرد: ما باید بدانیم ضربه به یادگار امام و چنین حرف هایی حرف دشمن امام خمینی و نظام جمهوری اسلامی است و هر کس هم که بگوید یا دوست نادان یا دشمن است و ناشی از آن است که برخی بار یک حرف را نمی دانند و متوجه نستند تا چه اندازه چنین سخن و مسئله ای موجب وهن امام می شود و حرمت شخصیت و مقام امام و خاندان ایشان را خدشه دار می کند. اما هر نوع نادانی و جهالتی که موجب طرح این سخنان شده باشد، پذیرفته شده نیست.

وی افزود: عواملی که ما شاید ندانیم و موارد مرموزی باشند در این میان امکان وجود دارند. گاهی دشمن از پشت پرده ای که ما اطلاعی از آن نداریم؛ برخی مسائل را با زبان ما در جامعه مطرح و منتشر می کند؛ تا از این طریق در میان طرفداران امام و انقلاب اختلاف ایجاد کند و ما را به این مسائل کاذب مشغول کند و در ادامه از این فضا حمایت کرده و همچنان حرف های خود را نشر می دهد. از این رو این سخنان و اختلافات دارای آثار و باری سنگین و تهدیدی جدی برای جامعه ما است.

عضو مجلس خبرگان، تصریح کرد: این سخنان و مواضع با هر منشأ و انگیزه ای که طرح شده باشد؛ جامعه را در خود فرو می برد و به اختلاف و بگو مگو و حرف های کاذب می کشاند، دعوایی به دیگر دعواهای کاذب سیاسی و  بداخلاقی های موجود؛ می افزاید و باید تأکید کرد این مورد زشت ترین، بدترین و خطرناک ترین بداخلاقی اجتماعی است که به بقیه افزوده می شود.

هاشم زاده هریسی، گفت: نه تنها طرح و بحث این مسائل که حتی مقابله و نقد آن، باعث خجالت آدمی می شود؛ زیرا به اندازه ای این سخنان و مواضع زشت است که شنیدن و فکر کردن درباره آن ها ذهن ها را خدشه دار و عواطف حامیان و طرفداران نظام و انقلابی ها را دچار صدمه کرده و دل های آنان را شکسته و رنج می دهد. تحمل چنین مواضعی غیر ممکن است و به طور کلی نباید قابل تکرار باشد تا این که بخواهیم با آن مقابله کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری، هشدار داد: ملت و یاران وفادار امام، علما، حوزه ها و مراجع و رهبر معظم انقلاب اسلامی وفادار حضرت امام هستند و اگر با خویشتن داری در برخی از مواقع حرفی نمی زنند و چیزی نمی گویند؛ باید دانست که اگر بخواهند این گونه مواضع و سخنان را جدی بگیرند؛ هرگز این مواضع را تحمل نخواهند کرد و همه آنان به گونه ای جدی به مخالفت و مقابله با این مواضع می پردازند.

وی افزود: کسانی که تحمل بیان نظرات مختلف را ندارند و می خواهند هر حرفی با خواسته های آنان منطبق باشد و نمی خواهند صدا و نظر دیگری؛ آن هم از موضعی که منسوب به امام خمینی، طرح شود، اقدام به طرح چنین سخنانی می کنند. این در حالی است که در هر کشوری، به طور طبیعی نظرات مختلفی وجود دارد و تا زمانی که نظرات در چارچوب نظام، انقلاب و اسلام باشد؛ هر کسی باید توانایی بیان و طرح آزادانه آن ها را داشته باشد.

تاریخ و زمان انتشار: چهار شنبه 28 اسفند 1392
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی جماران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/NewsContent-id_37906.aspx