صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سیدحسن خمینی در فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین: سرمایه گذاری در زمینه سلامت، نشاط بیشتر در تمام ابعاد زندگی را به دنبال خواهد داشت

یادگار امام تاکید کرد: جامعه نسبت به سلامت فرزندانش متعهد است و هراندازه که در این زمینه سرمایه‌گذاری شود، منجر به افزایش ارزش در همه ارکان جامعه می‌شود و نشاط بیشتر در همه ابعاد زندگی را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، صبح امروز، در فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین حضور یافت و از بخش‌های مختلف این فدراسیون بازدید کرد. یادگار امام با حضور در سالن های مختلف این فدراسیون از محل تمرین تیم والیبال نشستته، گل‌بال و ... بازدید به عمل آورد و از نزدیک با تعدادی از ورزشکاران به گفت‌وگو پرداخت. در این بازدید محمود خسروی وفا، رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین گزارشی از ورزشکاران جانباز و معلول، مدال آوران و فعالیت های این فدراسیون به حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی ارائه کرد. حجت الاسلام و المسلمین مرتضی اشراقی و حجت الاسلام و المسلمین سید سراج الدین موسوی، در این بازدید یادگار امام را همراهی می کردند.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی پس از بازدید از بخش های مختلف فدراسیون، طی سخنانی در جمع مسئولان آن و ورزشکاران معلول و جانباز با اشاره به این جمله امام که فرمودند در همه ابعاد انسانی ورزش کنید، اظهار داشت: انسان هم ابعاد روحی دارد و هم جسمی دارد و همانطور که از قدیم گفته‌اند عقل سالم در بدن سالم، عقل، اخلاق، روحیه و دینداری سالم در بدن سالم خوب است. وی با اشاره به این فرمایش امیرالمومنین که بالاترین نعمت‌ها سلامتی است، افزود: سلامت نگه داشتن بدن باعث می‌شود انسان درهمه ابعاد زندگی بتواند توفیق یابد؛ اما در مورد کسانی که عضوی از بدنشان بر اساس حکمت الهی از کار افتاده است؛ توجه به سلامت باید بیشتر باشد. اگر حفظ سلامتی و شادابی برای همه واجب است؛ برای معلولان واجب‌تر است و جامعه هم نسبت به سلامتی این بخش از اعضای جامعه تعهد دارد.

یادگار امام تصریح کرد: جامعه نسبت به سلامت فرزندانش متعهد است و هراندازه که در این زمینه سرمایه‌گذاری شود، منجر به ارزش افزوده دوچندان در همه ارکان جامعه می‌شود و نشاط بیشتر در همه ابعاد زندگی به دنبال خواهد داشت. سیدحسن خمینی با بیان این که از دیگر ابعاد ورزش، ورزش روح و دل است،‌ تاکید کرد: همه تلاش کنیم تا یک گام به خوبی نزدیک‌تر شویم. یادگار امام با اشاره به ارتباط و رفاقت دیرین خود با ورزشکاران یادآور شد: اشکال دوره قهرمانی در این است که دوران اوج یک قهرمان، ابتدای کار اوست. این در حالی است که اوج کار یک طبیب، در پایان خدمت اوست. اما دوران قهرمانی، دوران نوجوانی و جوانی است و سپس قهرمان افول می‌کند اما این دوره برای کسانی تمام نمی شود که  قهرمانی را سکوی پرش برای آینده کرده و نامی نیک از خود به‌جا می‌گذارند و دل را از نور ایمان پر می‌کنند. از این رو تدبیر همه دوستان باید در این جهت باشد.

یادگار امام در پایان با اشاره به اردوی پیش روی ورزشکاران جانباز و معلول گفت: در تمام مدت اردو مجموعه رفاقت‌ها و کارهایتان را اخلاقی‌تر کنید؛ خصوصا که مجموعه خوبان در فدراسیون شما جمع هستند و از آنها به خوبی تعلیم بگیرید و ضمن ایجاد تنوع، فضا را آمیخته با اخلاق ورزشکارانه کنید.

پیش از سخنان یادگار امام، محمود خسروی‌وفا رئیس فدراسیون ورزشی جانبازان و معلولین ضمن ارائه گزارش عملی از بازی‌های معلولین که پائیز امسال برگزار می‌شود، گفت: کاروان ایران در این مسابقات با عنوان غدیر و به سرپرستی دکتر محمد صیادشیرازی حضور پیدا می‌کند. وی همچنین تاکید کرد: مردم و به‌خصوص جامعه جوانان و ورزشکاران یادگار امام را از ته دل دوست دارند. در پایان نیز لوح یادبودی از طرف ورزشکاران جانباز و معلول به یادگار امام اهداء شد. در پایان نیز نماز ظهر و عصر به امامت یادگار امام اقامه شد.

تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 8 خرداد 1393
نویسنده:
مرجع: پايگاه اطلاع رساني و خبري جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_43290.aspx