صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی: انقلاب اسلامی یکی از وظایف خود را مقابله با فاصله طبقاتی و استضعاف می دانست +تصاویر

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی تأکید کرد: یک نظام و مجموعه حاکمیتی علاوه بر آنکه شکم گرسنگان را باید سیرکند و محتاج و درمانده را به سرمنزل برساند، باید کاری کند که احتیاج و فقر از بین برود.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در دیدار با جمعی از جهادگران وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به روایتی از امام کاظم (ع) اظهار داشت: براساس این روایت کسانی که خداوند عهد خود را به آنها واگذار کرده باید فقرا را ارتقاء داده تا فاصله طبقاتی کم شود.

وی یادآورشد: انقلاب اسلامی هنگام شکل گیری یکی از وظایف خود را مقابله با فاصله طبقاتی و مبارزه با استضعاف می دانست. باید توجه کرد که این به عنای جنگ فقیر و غنی نیست بلکه به معنای جنگ بر سر فقر و غنا و آن نظم و نظامی است که به فاصله طبقاتی می انجامد.

وی تاکید کرد: نباید اینگونه باشد که در جامعه و نظام روابط اجتماعی و قوانین و مقررات به شکاف فقیر و غنی بیانجامد، بلکه همه باید غنی باشند و جهاد سازندگی با همین هدف شکل گرفت  زیرا در هرجامعه ای -ولو مدینه النبی(ص)- باشد فقر وجود دارد.

سید حسن خمینی گفت: جهاد سازندگی شکل گرفت تا فقرا بالا آمده، آرام آرام غنی شوند و بتوانند دست دیگران را هم بگیرند و در روستاها و مناطق کوچک سایر افراد را با قدرت توانمند سازی خود به غنا برسانند. زیرا هدف صرفا سیرکردن شکم افراد نیست و این گام اول است؛ یک نظام و مجموعه حاکمیتی علاوه برآنکه شکم گرسنگان را باید سیرکند و محتاج و درمانده را به سرمنزل برساند، باید کاری کند که احتیاج و فقر از بین برود.

وی افزود: جهاد سازندگی تلاش بسیار موفق و ارزشمندی در راستای نیت بسیار پاکی بود که در دفاع مقدس با تلاشهای بی نظیر خود با عنوان سنگر سازان بی سنگر افتخار آفرید.

پیش از سخنان یادگار امام، حجت الاسلام و المسلمین عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی سخنان کوتاهی را ایراد کرد.

در ادامه بخشی از تصاویر این دیدار مشاهده می‌گردد.

(برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید.)


تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 12 خرداد 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n87126/