صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی: اگر جوان آماده ساختن فردا نباشد، با دیدن سختی ها مأیوس می شود +تصاویر و فیلم

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام تأکید کرد: اگر جوان امروز جامعه ما برای ساختن فردای خود آمادگی نداشته باشد و انتظار داشته باشد که یک ساختمان آماده را تحویل بگیرد، پس از مشاهده سختی ها مأیوس می شود.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار با جمعی از زوج های جوان در حسینیه جماران، اظهار داشت: حضرت امام به زوج های جوانی که برای جاری کردن خطبه عقد خدمتشان می آمدند توصیه می کردند که «با هم بسازید»؛ بهترین سفارش در آن لحظات نیز همین سفارش است زیرا زندگی امری «ساختنی» است و انسان باید این واقعیت را بپذیرد.

وی افزود: اگر انسان توقع داشته باشد که بر سر یک زندگی ساخته شده برود از روز اول با توقعاتی برآورده نشده و مشکلاتی غیر قابل انتظار رو به رو می شود و لذا هرکس پس از ازدواج این واقعیت را لمس می کند که در نقطه شروع زندگی همه چیز بر وفق مراد نیست.

یادگار امام با تأکید بر اینکه به عنوان اولین درس باید بپذیریم که زندگی را باید به دست خودمان بسازیم، گفت: ممکن است زوج های جوان از روز اول با خلقیاتی در یکدیگر مواجه شوند که تا روز قبل آن را سراغ نداشتند یا با مشکلاتی مواجه شوند که تا دیروز روی دوش دیگران بود و از امروز باید خودشان آنها را بر دوش بکشند. بنابراین، توصیه امام یک نکته مهم را درون خود دارد که از روز بعد از ازدواج مشکلاتی همراه شماست، زیرا ساختن با سختی ها همراه است.

سید حسن خمینی با بیان اینکه این موضوع در سایر ابعاد زندگی جوانان نیز وجود دارد، تصریح کرد: اگر جوان امروز جامعه ما برای ساختن فردای خود آمادگی نداشته باشد و انتظار داشته باشد که یک ساختمان آماده را تحویل بگیرد، پس از مشاهده سختی ها مأیوس می شود؛ او باید بداند که هر آنچه تحویل گرفته است، محصول جامعه و میراث گذشتگان خودمان بوده و آینده را خودش باید بسازد.

پیش از سخنان یادگار امام، محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در سخنانی از کاهش نرخ طلاق و افزایش ازدواج طی دو سال اخیر در کشور خبر داد.

در این مراسم که همزمان با هفته ازدواج و سالروز پیوند آسمانی مولی الموحدین علی(ع) و حضرت زهرای مرضیه(س) برگزار شد، شماری از زوج های جوانان 8 استان کشور حضور داشتند.

 

برای مشاهده فیلم مراسم می‌توانید روی تصویر زیر کلیک نمائید.

 

 

در ادامه بخشی از تصاویر این دیدار مشاهده می‌گردد.

برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید.

تاریخ و زمان انتشار: یک شنبه 29 شهریور 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://www.jamaran.ir/PhotoNews-gid_93470-id_101845.aspx