صفحه نخست | اخبار و رویدادها
حضور آیت الله العظمی محفوظی در بیت یادگار امام؛ دعای من همیشه بدرقه راه شماست+گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

حضرت آیت الله العظمی محفوظی از مراجع تقلید و وصیّ آیت الله العظمی بهجت(ره) با حضور در بیت یادگار گرامی امام در قم با وی دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در این دیدار حضرت آیت الله العظمی محفوظی به بیان حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) پرداخت و اظهار داشت: علی(ع) انسان عاقل را از مستی مال، قدرت، علم، مدح و ثناء بر حذر می دارند و بر همین اساس قدرت و عناوین مختلف یک ابزار بازی در دست انسانهاست و ما باید بتوانیم در این میان خود را حفظ کنیم و بدانیم تغییر و تقلب دنیا در دستان خداوند است.

ایشان با آرزوی اینکه همه کارها صبغه الهی داشته باشد و از روی هوی حرکتی صورت نگیرد، از ردصلاحیت یادگار امام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری انتقاد کرد و یادآور شد: همه باید در روز قیامت در خصوص اعمالشان پاسخگو باشند و این نکته را فراموش نکنند؛ مگر آنکه اعتقادی به این امور نداشته باشند.

آیت الله العظمی محفوظی در همین زمینه با بیان اینکه گاهی اوقات ابر سیاهی جلوی آفتاب را می گیرد به همگان توصیه کردند: انذار علمای اخلاق مبنی بر محاسبه دائم نفس را باید جدی گرفت، چرا که دشمن در کمین است که بتواند از هر راهی ضربه بزند.

ایشان با اشاره به شخصیت بزرگ امام خمینی و بیان خاطراتی از دروس اخلاق ایشان گفت: باید ببینیم که اکنون آیا امام خمینی ها و آیت الله گلپایگانی ها در حوزه وجود دارند یا خیر؟

ایشان در پایان خطاب به یادگار امام گفت: دعای من همیشه بدرقه راه شماست.

در این دیدار که حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی نیز حضور داشت، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی از حمایت های ارزشمند این مرجع عالیقدر تقلید از بیت امام سپاسگزاری کرد و طول عمر و سلامتی ایشان را از خداوند مسألت کرد.

 

در ادامه بخشی از تصاویر مراسم مشاهده می‌گردد. برای مشاهده تصاویر بیشتر می توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید.

تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 27 اسفند 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/PhotoNews-gid_115525-id_123938.aspx