صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی در دیدار دبیر و اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم: نباید کسی را به زور از دایره اندیشه امام بیرون کنیم+تصاویر

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام خمینی بازگشت به امام در جریان تحولات سیاسی جاری کشور را یک امر مبارک خواند و افزود: باید قرائت های مختلف در این چارچوب به رسمیت شناخته شود و نباید کسی را به زور از این دایره بیرون کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به آنچه در جریان مقدمات و متن انتخابات اخیر رخ داد، اظهار داشت: همانگونه که ماه ها قبل از ثبت نام با برخی دوستان مطرح کرده بودم، از روز اول تقریبا مطمئن بودم که چه اتفاقاتی رخ خواهد داد، گرچه نتایج مبارکى که در پی آمد بیش از حد تصور بود.

وی جلوگیری از مصادره امام را هدف اصلی از ورود خویش به انتخابات خواند و تأکید کرد: باید تلاش کنیم امام نماد وحدت ملی جامعه ایران باقی بماند.

یادگار امام با تأکید بر تقویت عناصر مختلف وحدت ملی و با اشاره به قدرت عظیم مذهب تشیع در وحدت جامعه ایران، شخص امام خمینی را انسان بزرگی خواند که امروز نیازمند آن هستیم و یادآور شد: جمهوری اسلامی ثمره مجاهدت 1400 ساله تشیع است و پشتوانه این دستاورد نیز اندیشه و کاریزمای شخص امام راحل است، لذا عظمت این شخص نباید بشکند و باید جلوی به انحصار درآمدن آن توسط یک جریان را نیز بگیریم.

سید حسن خمینی، بازگشت به امام در جریان تحولات سیاسی جاری کشور را یک امر مبارک خواند و افزود: باید قرائت های مختلف در این چارچوب به رسمیت شناخته شود و نباید کسی را به زور از این دایره بیرون کنیم.

وی دلیل احیاء نام و یاد امام در آستانه انتخابات اخیر را در مشکل گشایی و فایده مندی شخصیت ایشان دانست و ابراز امیدواری کرد که آفات احتمالی در این مسیر در آینده و گذشته رفع شود.

در ابتدای این دیدار آیت الله سید حسین موسوی تبریزی در سخنانی با تجلیل از شخصیت علمی یادگار امام گفت: همه ما اصل شخصیت امام و آثار امام که این حکومت است را قبول داریم، اما واقعیت این است که از کلام ایشان برداشت های متفاوتی وجود دارد.

وی خطاب به سید حسن خمینی افزود: در ابتدا موافق کاندیداتوری شما در انتخابات نبودم اما بعدأ به این نتیجه رسیدم که این تصمیم و اتفاقات پس از آن از الطاف خفیه الهی بود همان گونه که در روزهای اول انقلاب فرمایش امام مبنی بر اینکه فوت حاج آقا مصطفی از الطاف خفیه الهی است را نمی فهمیدیم امام بعدأ عمق معنای آن را متوجه شدیم.

آیت الله موسوی تبریزی ادامه داد: مهم ترین لطف خفیه الهی این بود که شما ثبت نام کردید، اما رد صلاحیت شدید چرا که گرچه حضور در خبرگان می توانست مؤثر باشد اما تأثیر آن از رد صلاحیت (آن هم با وجود تأیید و حمایت مراجع عظام تقلید) کمتر بود و اساسأ از عوامل مهم تحرک اجتماعی و خصوصأ نسل جوان در روز انتخابات این اقدام بود.

وی رد صلاحیت یادگار امام را موجب تأثیرگذاری بیشتر اجتماعی وی و نیز تلنگر جدی برای مردم و مسئولین خواند و ابراز امیدواری کرد که درس ناشی از این واقعه موجب بقا و تقویت جمهوری اسلامی شود.

دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم همچنین با بیان خاطراتی از تلاش مرحوم حاج سید احمد خمینی در حفظ و مراقبت از آثار امام ایشان را شخصیتی تأثیر گزار در دوران امام دانست.

در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالفضل موسویان با اشاره به سؤالات نسل جدید در خصوص امام بر اثر تبلیغات منفی موجود، مواجهه بیت امام با این تبلیغات و اندیشه ها در جریان انتخابات را اتفاقی مهم خواند.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین جعفر سعیدیان فر در سخنانی با تأکید بر حفظ مجموعه تفکر امام، سید حسن خمینی را شخصیتی شایسته برای این کار دانست.

حجت الاسلام و المسلمین محمود صلواتی نیز از رد صلاحیت چهره های اصیل انقلاب و تأیید صلاحیت افراد کم سابقه یا بی سابقه در جریان نهضت اسلامی انتقاد کرد.

 

در ادامه بخشی از تصاویر این مراسم مشاهده می گردد. برای مشاهده تصاویر بیشتر می توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید.


تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 27 اسفند 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n124017/