صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی در اولین همایش خیرین ورزش یار: راه نرفته زیادی در حوزه ورزش داریم+تصاویر و فیلم

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام گفت: جایگاه امروز ورزش ما با توانمندی های جامعه فاصله زیادی دارد و این فاصله را باید پر کرد و راه آن گسترش ورزش در سراسر کشور است.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در اولین همایش خیرین ورزش یار کشور با اشاره به جایگاه والای صدقه و خیرات در دستورات اسلام به بیان روایات متعددی در این خصوص پرداخت و یادآور شد: پیامبر (ص) می فرمایند که در روز قیامت همه جا غرق آتش است؛ به جز برای کسانی که صدقه دادند و اینها زیر سایه بان صدقه خودشان قرار می گیرند. ایشان در روایتی دیگر می فرمایند وقتی یک انسان دستش را برای کار خیر گشاده می کند خداوند به او لبخند می زند و به همین سبب آمرزیده می شود.
وی با اشاره به پاداش های اخروی و دنیوی صدقه، بهترین صدقه از نگاه پیامبر(ص) را صدقه ای ذکر کرد که انسان در هنگام سلامت و نشاط عطا می کند.
سید حسن خمینی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) توصیه کرده اند که هر مسلمان هرروز صدقه دهد،  ادامه داد: پیامبر (ص) صدقه را صرفأ نیاز مالی نمی دانند و کمک کردن به دیگران، ارشاد و برداشتن موانع از پیش روی مردم را نیز صدقه می دانند.
یادگار امام با بیان اینکه بهترین صدقات، صدقات جاریه است که پس از مرگ انسان از او باقی بماند، سرمایه گذاری در ورزش و تلاش در جهت بالا بردن فضاهای ورزشی در کل کشور را صدقه جاریه و امر مبارکی دانست که اگر کسی قصد دارد کار خیری را برای همیشه از خودش باقی بگذارد، در اینجا می تواند هزینه کند.
وی با اشاره به اینکه امروز به اندازه یک دوم میانگین لازم فضای ورزشی لازم در کشور وجود ندارد، گفت: با ایجاد فضای ورزشی در یک منطقه محروم جلوی بسیاری از ناهنجاری ها، بزهکاری ها و تلفات احتمالی گرفته می شود.
سید حسن خمینی با بیان اینکه خداوند در ازای لطف و کرامت خویش به دیگران انتظار دارد که از خلق الله دستگیری کنیم، افزود: نخبگان جامعه پا روی دوش تک تک افراد جامعه گذاشته اند و کسانی هم که درآمد و تمکن مالی خوبی کسب کرده اند در قبال مردم وظایفی دارند که اگر برای آنها هزینه ای کنند ثواب بزرگی کرده اند.
یادگار امام با اشاره به نشاط اجتماعی در پی پیروزی در ورزش های همگانی تصریح کرد: ورزش قهرمانی پیوند عمیقی با ورزش عمومی دارد و نشاط اجتماعی حاصل از آن، ممکن است با خیّری که در یک نقطه دورافتاده توانسته با ایجاد یک موقعیت ورزشی ورزش کاری را ترییت کند، مرتبط باشد و تا وقتی آن مجموعه برقرار است، برکات آن برای او نوشته می شود.
وی گفت: اگر انسان برای گسترش فضاهای ورزشی کاری کند هم به جامعه ادای دین کرده است و هم برای آخرت خویش صدقه ای را پیشاپیش فرستاده است.
یادگار امام با بیان اینکه در حوزه ورزش هر چه کار کنیم کم است و راه نرفته زیادی در این حوزه داریم، یادآور شد: بحمدالله دولت در این زمینه تلاش زیادی می کند و دکتر گودرزی وزیر محترم ورزش و جوانان با توجه به تحصیلات و تخصص خویش شناخت درستی از موضوع دارند.
سید حسن خمینی در پایان گفت: جایگاه امروز ورزش ما با توانمندی های جامعه فاصله زیادی دارد که این فاصله را باید پر کرد و راه آن گسترش ورزش در سراسر کشور است.
برای مشاهد فیلم مراسم روی تصویر زیر کلیک نمائید.


در ادامه بخشی از تصاویر این مراسم مشاهده می‌گردد. برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید.
 

تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 27 اسفند 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n124059/