صفحه نخست | اخبار و رویدادها
یادداشت اینستاگرامی سید حسن خمینی به مناسبت فرارسیدن ماه رجب

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام در صفحه اینستاگرام خود یادداشتی را به مناسبت فرارسیدن ماه رجب منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، متن این یادداشت در پی می آید:

حلول ماه رجب را براى خودمان فرصتى مغتنم بدانیم که در آن مى توان به لطف خداى متعال چشم امید داشت و با تکیه بر الطاف بى کران او، آینده بهتر و سعادت فزونترى را براى خود و فرزندان و هم وطنان و همه مسلمانان به انتظار نشست.

امام صادق(ع) در مورد کرامت و فضیلت این ماه می فرمایند: آن گاه که قیامت برپا می شود منادی الهی فریاد می زند که " این الرجبیون؟ کجایبند آنان که ماه رجب را گرامی داشتند و از آن بهره ها بردند.

از انبوه جمعیت گروهی برخیزند که نور جمالشان محشر را روشن می کند بر سر آنان تاج های شاهی نهند و در طرف راست هر نفر از آنان هزار فرشته و در سمت چپ هزار فرشته به او کرامت و تعظیم الهی و تبریک گویند از جانب الهی ندا آید:

بندگانم و کنیزانم به عزت و جلالم سوگند، شما را جایگاه و مقام گرامی و عطایای فراوان دهم و شما را در جایی جای دهم که از آن نهرها جاریست و شما در آن جاوید خواهید بود زیرا شما داوطلبانه برای من در ماهی که من بزرگش داشتم روزه گرفتید پس خطاب به فرشتگان فرماید، فرشتگان من، بندگان و کنیزان من را به بهشت داخل کشید در این جا امام فرمود: این پاداش برای کسانی است که یک روز اول یا وسط یا آخر ماه رجب را روزه بدارند.

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 28 فروردین 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: jamaran.ir/fa/n126954/