صفحه نخست | اخبار و رویدادها
عیادت سید حسن خمینی از خانم مرضیه دباغ و آقای مرتضی نیلی + پست اینستاگرامی یادگار امام در تجلیل از مرتضی نیلی

یادگار امام با حضور در یکی از بیمارستان های تهران از خانم دباغ و همچنین آقای مرتضی نیلی عیادت کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در پی بیماری خانم مرضیه حدیدچی(دباغ) و بستری شدن ایشان در یکی از بیمارستان‌های تهران، عصر امروز جمعه(15 مرداد 1395) حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام از ایشان عیادت کرد. سید حسن خمینی ضمن جویا شدن از وضعیت جسمانی این بانوی مبارز انقلابی، شفای وی را از خداوند متعال مسألت کرد. همچنین یادگار امام با حضور در محل بستری شدن آقای مرتضی نیلی از ایشان عیادت و سلامتی و طول عمر ایشان را از درگاه احدیت خواستار شد.

لازم به ذکر است که یادگار گرامی امام عصر روز گذشته هنگام عیادت از خانم مرضیه دباغ و آقای مرتضی نیلی در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)، مورد استقبال و ابراز احساسات مردم قرار گرفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی نیز دقایقی را به گفت و گو با مردم و کادر پزشکی پرداخت و همچنین از چند تن از بیماران بستری در این بیمارستان که عمدتا از خانواده معظم شهداء، ایثارگران و جانبازان هستند عیادت کرد.

در همین رابطه، یادگار گرامی امام در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

امروز به عیادت برادرم جناب آقاى مرتضى نیلى رفتم. مرتضى نیلى از مقاوم ترین مبارزین و از شکنجه دیدگان ساواک است. حاج آقا مرتضى به سبب آنکه روزهاى اول انقلاب لباس یک سرگرد را پوشیده و با همان لباس به لیبى رفته بود، به سرگرد نیلى مشهور شده بود؛ درجه اى که بعدها خود به خود ترقى کرد و به سردارى ارتقاء یافت!!. این بزرگوار یک ریال از جمهورى اسلامى نگرفته است و در سال هاى نخست انقلاب زمین هاى مادرى اش در اصفهان را هم به فقرا تقسیم کرده است. آقا مرتضى از زمره ثابت قدم هایى است که محبتش هیچ شائبه اى ندارد و در ارادت به امام و رفاقت با یاران امام هیچ نفع و ضررى را محاسبه نمى کند. خدایش به سلامت دارد.

تاریخ و زمان انتشار: جمعه 15 مرداد 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n139524/