صفحه نخست | اخبار و رویدادها
در اینستاگرام سید حسن خمینی منتشر شد؛ تصویر منتشر نشده از دختر گرامی امام خمینی(س)

یادگار گرامی امام در اینستاگرام خود عکسی از امام خمینی(س) در کنار یکی از دخترانشان را منتشر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، متن یادداشت اینستاگرامی حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی به این شرح است:

 

عکس منتشر نشده از امام و دختر بزرگوارشان فریده خانم.

«امشب این تصویر را در منزل عمه خانم دیدم که قاب شده بود و روى تلویزیون قرار داشت. اجازه گرفتم و خانومم از روى آن عکس بردارى کرد. عمه خانم این روزها کتابشان در تفسیر سوره یوسف از چاپ درآمده است و ان شاء الله در سال آینده هم تقریراتشان از درس هاى فقه مرحوم آیت الله تجلیل تبریزى منتشر مى شود. همت ایشان در تحصیل علوم دینى واقعاً ستودنى است. هم اینک هم مباحثه هاى علمى منظمى دارند. ضمن اینکه از آغاز انقلاب در مؤسسه اى که به محرومین و مستضعفین کمک مى رساند و از نخستین خیریه هاى قم است به صورت جدى و با پشتکار مثال زدنى مشغول خدمتند. ایشان چهارمین فرزند امام بوده و در پایبندى به ارزش هاى ظاهرى و باطنى دین سرآمد هستند.

امام سه پسر داشته اند، شهید آیت الله حاج آقا مصطفى که در سال ٥٦ در نجف مدفون شد، على که در کودکى وفات یافت و مرحوم پدرم که در سال ٧٣ به امام پیوست. هم چنین امام پنج دختر داشته اند که دو تن از آنها با نام هاى سعیده و لطیفه در کودکى در گذشته اند و هم اینک سرکار صدیقه خانم، سرکار فریده خانم و سرکار دکتر زهرا که در منزل به فهیمه خانم مشهور هستند، بحمد الله در قید حیاتند. عکس مربوط به بهار سال ١٣٥٨ است و در باغچه مرحوم آیت الله اشراقى که در حاشیه شهر قم واقع بود برداشته شده است.»

تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 6 مهر 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://www.jamaran.ir/fa/n144935/