صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی در دیدار فرماندهی و مسئولان نیروی انتظامی: «امنیت» باید ریشه در «عدالت» داشته باشد

فرمانده نیروی انتظامی، نماینده ولی فقیه در این نیرو و جمعی از فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی با حضور در حرم مطهر امام راحل(س) با آرمان های والای رهبر کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند. به گزارش جماران، سردار حسین اشتری، حجت الاسلام والمسلمین ابوتراب بهرامی و جمعی از فرماندهان، مسئولان و پرسنل نیروی انتظامی صبح امروز - پنجشنبه - و همزمان با هفته نیروی انتظامی با حضور در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی یاد و خاطره حضرت امام خمینی(س) را گرامی داشتند. فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی با نثار تاج گل و قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار فرماندهی و مسئولان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ذکر روایتی از امام صادق(ع) که می فرمایند «سه چیز است که مردم بدان احتیاج دارند؛ امنیت، عدالت و فراوانی(آبادانی و رفاه)»، یادآور شد: در طول تاریخ اولین وظایف حکومت ها ایجاد و تحکیم امنیت بوده است و در دوره دولت های مدرن نیز که وظایف جدیدی بر دوش حکومت ها قرار گرفته، این ضرورت همچنان باقی است. وی خطاب به مسئولان نیروی انتطامی افزود: در دنیای آشفته ی کنونی، به همت شما و برادران شما در سایر نیروهای نظامی و با همت رهبری اندیشمند انقلاب یک امنیت مثال زدنی در جمهوری اسلامی ایران برقرار شده است.

یادگار امام با اشاره به نقش ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای و توان تأمین امنیت حتی در فراسوی مرزهای کشورمان، گفت: در هرجای کشور اثر حضور پلیس و تلاش برای برقراری امنیت را می بینیم. وی ادامه داد: در سال های اخیر کمترین تنش از ناحیه پلیس با آحاد جامه وجود داشته است که درخور تقدیر است و البته برادری با مردم هرچه بیشتر شود بهتر است و یک ارزش محسوب می شود.

سید حسن خمینی با بیان اینکه به دلیل وضع آشفته منطقه، مردم امنیت موجود در کشور را لمس می کنند، به عدالت به عنوان دومین وظیفه حکومت ها اشاره کرد و تأکید کرد: امنیت مهمترین لازمه جامعه است اما مقصود، امنیتی است که ریشه در عدالت داشته باشد و امنیت پایدار و مردم نهاد محسوب شود. وی با اشاره به آبادانی و رفاه به عنوان دیگر نیاز مردم، یادآور شد: بسیاری از حاکمان به دلیل فراهم بودن رفاه در دوران حکومتشان، امروز نامی نیک به جا گذاشته اند و لذا باید شرایطی ایجاد شود که به رفاه بیشتر زندگی مردم منتهی شود.

یادگار امام با ستودنی خواندن همت کارکنان نیروی انتطامی، تصریح کرد: در همه امور باید تلاش کرد تا یک گام به سوی بهتر شدن برداریم و توجه کنیم که تفاوت «امنیت غیر عادلانه» با «امنیت همدوش با عدالت و رفاه»، در وجود شبکه های متصلب و بسته ای است که ممکن است به قیمت امنیت، حقوقی را از مردم پایمال کنند.

پیش از سخنان یادگار امام، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی طی سخنانی، با بیان اینکه استقلال و امنیت پایدار در کشور، به برکت وجود امام راحل است، تأکید کرد: عهد می بندیم که تمام امکانات را برای تحکیم امنیت کشور به کار بگیریم. وی گفت: ما وظیفه داریم امنیت تمام شهروندان جمهوری اسلامی ایران از اقوام، مذاهب و ادیان مختلف را تأمین کنیم، چرا که پلیس پیام آور نظم و امنیت و یار مهربان مردم است. سردار اشتری با اشاره به 13 میلیون مورد خدمت ناجا به مردم در شش ماه اخیر، این دستگاه را دارای بالاترین میزان خدمت به مردم در مقایسه با سایر دستگاهها خواند.

گزارش تصویری این دیدار:  http://jamaran.ir/PhotoNews-gid_137382-id_145859.aspx

فیلم این دیدار:  http://jamaran.ir/VideoNews-id_145892.aspx

تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 15 مهر 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n145874/