صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی جان باختن یک آتش نشان فداکار را تسلیت گفت

یادگار گرامی امام، درگذشت یک آتش نشان فداکار را تسلیت گفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

جان باختن یکى از آتش نشانان عزیزمان را به خانواده و همکاران ایشان تسلیت عرض مى نمایم. چنانکه نوشته اند حادثه که در هفته قبل رخ داده، از این قرار بوده که پس از ریزش چاه در تونل مترو ، آتش نشان سه ایستگاه راهی محل مى شوند. مشخص مى شود که کارگری افغانى داخل چاه گرفتار شده است. وقتى یکی از اتش نشانان به نام  مهدی حاجی پور 34 ساله داخل چاه مى شود دیواره بار دیگر ریزش می کند. او را خارج مى کنند ولى علی رغم تلاش پزشکان و امدادگران ، جان به جان آفرین تسلیم مى کند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی بر اثر ریزش دیواره چاه، کارگر افغان نیز جان مى بازد. این حادثه تلخ داراى جهتى انسانى و اخلاقى است. کمک به انسان ها رنگ و قوم و قبیله نمى شناسد. انسان به حکم قرآن داراى کرامت است و پاسداشت جان او نیز از همین ارزش سرچشمه مى گیرد. و در این میان کار آتش نشانان از اهمیت خاصى برخوردار است. سالهاى قبل هم یکى از ایشان ماسک تنفسى خود را در میان دود و آتش به کودکى داد و خود جان باخت تا به ما نشان دهد که ارزش هایى فراتر از آنچه روزهاى خود را درگیر آن کرده ایم ، هم وجود دارد.

برادرمان مرحوم مهدى حاجى پور را از نزدیک نمى شناختم ولى ناگزیر از اداى احترام به او و به همه فرزندان غیور ایران در سازمان هاى آتش نشانى هستم. سال قبل فرزند یکى از مهاجرین افغان در کشور ما به قتل رسید. آن روز به عنوان ایرانى احساس شرم کردم و امروز یکى از فرزندان ایران در راه نجات یک برادر افغان جان باخت و من به عنوان یک ایرانى احساس افتخار مى کنم.

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 24 مهر 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n146576/