صفحه نخست | اخبار و رویدادها
در دیدار رئیس و اعضای انجمن نابینایان ایران؛ سید حسن خمینی: «کمک به نابینایان» وظیفه یک جامعه سالم است/ باید تعریفی مشخص از مشاغل کارآمد برای جوانان نابینا بیابیم+تصاویر

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام کمک به نابینایان را وظیفه یک جامعه سالم دانست و تأکید کرد: این امر نیازمند فرهنگ‌سازی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن خمینی در دیدار با رئیس و اعضای انجمن نابینایان ایران، با بیان این‌که باید تلاش کنیم تعریفی مشخص از مشاغل کارآمد برای جوانان نابینا بیابیم، در خصوص کرامت انسانی این قشر از جامعه، اظهار کرد: وظیفه یک جامعه سالم است که به این قشر جامعه کمک کند و منّتی وجود ندارد، اما این امر نیازمند فرهنگ‌سازی است.

سید حسن خمینی با تأکید بر کمک اعضای جامعه به یکدیگر، ورزش و سلامت جسمی را یکی دیگر از مسائل مربوط به نابینایان ذکر کرد و افزود: حتماً باید با فضاهایی که ایجاد می‌شود این نیاز تأمین شود.

وی یادآور شد: در پاراالمپیک 2016 شاهد این اتفاق اعجاب‌آور بودیم که گروه نابینایان فوتبال بازی می‌کنند و ضرباتی می‌زنند که حتی بعضا دروازه‌بان بینا در مهار آن‌ها با مشکل روبرو است.

یادگار امام با اشاره به این‌که یکی دیگر از مسائل مربوط به نابینایان تسهیل در رفت و آمد است، یادآور شد: یکی از کارهای خوبی که شهرداری‌ها انجام می‌دهند این است که معابر را برای نابینایان آماده می‌کنند و این امر نشان دهنده توجه به این قشر از جامعه است.

 

در ادامه بخشی از تصاویر این مراسم مشاهده می‌گردد. برای مشاهده تصاویر بیشتر می‌توانید به پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراجعه نمائید.


تاریخ و زمان انتشار: جمعه 7 آبان 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n147879/