صفحه نخست | اخبار و رویدادها
پیام تسلیت یادگار امام به مناسبت رحلت آیت الله موسوی اردبیلی: حضور پر قدرت ایشان در کسوت مرجعیت شیعیان، همواره مایه آرامش برای دوستان امام بود

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

در پی رحلت حضرت آیت الله موسوی اردبیلی، یادگار گرامی امام پیام تسلیتی صادر کرد.

 

باسمه تعالی

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید علی موسوی اردبیلی(دامت برکاته)

با کمال تأسف باخبر شدیم که استاد معظم، مرجع عظیم الشأن حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبیلی (طاب ثراه)، دعوت حق را لبیک گفته و به جوار رحمت حق شتافتند. بی شک درگذشت این فقیه والامقام ضایعه ای أسف انگیز و ثلمه ای جبران ناپدیر بر حوزه های علمیه و نظام اسلامی است.

مرحوم آیت الله العظمی اردبیلی از آغازین روزهای شروع انقلاب به حرکت امام خمینی (س) پیوست و تا پایان عمر شریف امام در مناصب حساس به ایفای مسؤولیت پرداخت. مسئولیت هایی که نشان از اعتماد امام به ایشان داشت و دلالت بر همراهی و همدلی ایشان با نهضت اسلامی می نمود. پس از رحلت امام، حضور پر قدرت ایشان در قم و در کسوت مرجعیت شیعیان ، همواره مایه آرامش برای دوستان امام و ارادتمندان ایشان بود.

نگاه بلند آن مرحوم به نیازهای جامعه و همت والایشان در اقدام به آنها و دلسوزی ایشان نسبت به امروز و فردای جامعه اسلامی برای هر کسی که با ایشان آشنایی داشت، مشهود بود.

اینجانب ضمن عرض تسلیت درگذشت این فقیه مجاهد به جنابعالی که بحمدالله خلف شایسته ای برای ایشان هستید و خود از دانشمندان و عالمان امروز حوزه می باشید و به برادران بزرگوارتان و همه خانواده آن عزیز سفر کرده، از خداوند متعال علو درجات ایشان را مسألت نموده و بر ایشان حشر با اولیاء و انبیاء را آرزومندم.

سید حسن خمینی

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 13 آذر 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n151236/