صفحه نخست | اخبار و رویدادها
سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد برگزاری سالگرد آیت الله جمی: آیت الله جمی از تمام امتحانات سربلند بیرون آمد

یادگار امام گفت: تکریم و تعظیم شعائر برای این است که ارزش ها باقی بماند و به آیندگان منتقل شود.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار با اعضای ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال مرحوم آیت الله جمی(یاران جمی) اظهار داشت: زحمات مرحوم آقای جمی بر کسی پوشیده نیست و در هر محلی که اسم ایشان مطرح شده، همواره با تکریم و بزرگی، از رشادت ها، بزرگی ها و زحمات ایشان یاد شده است. ایشان سختی هایی را در دوران جنگ و بعد از آن تحمل کردند و نامهربانی هایی هم به ایشان شد که پسندیده نبود؛ اما آقای جمی از تمام این امتحانات سربلند بیرون آمدند.

وی بزرگداشت آیت الله جمی را کاری بزرگ دانست و افزود: نظامی شعری دارد که می گوید «گفت مشق نام لیلی می کنم/خاطر خود را تسلی می کنم»؛ گاهی اوقات تکرار نام امثال آقای جمی تسلی بخش خاطر خود ماست؛ زیرا در غیر این صورت آن بزرگواران نیازی به بزرگداشت توسط ما ندارند. در واقع اینگونه بزرگداشت ها دو خاصیت دارد؛ اول تسلی و دلگرمی برای خود ماست و دیگر اینکه، بتوانیم این فرهنگ، اندیشه و راه را برای نسل های بعدی باقی بگذاریم.

سید حسن خمینی گفت: تأکید بر تعظیم شعائر برای این است که یاد و خاطرات و ارزش ها باقی بماند و به آیندگان منتقل شود. مرحوم جمی آنطور که در مورد ایشان می شنیدیم اهل این راه و خط و اندیشه هستند و واقعا جا دارد که اینگونه بزرگداشت ها برای ایشان هم صورت گیرد.

وی با اشاره به سخنان برخی حاضران در جلسه در خصوص وضعیت نابسامان شهر آبادان تأکید کرد: شهرهایی چون آبادان که بر اثر جنگ فروپاشیدند و بعد از جنگ مجددا شروع به شکل گرفتن کردند، نیازمند کار و رسیدگی بیشتر هستند.

یادگار امام در این دیدار همچنین گفت: به نظر من فعالیت ستاد بزرگداشت آیت الله جمی را به برگزاری مراسم سالگرد ایشان محدود نکنید و در طول سال به گسترش و بسط ارزشهای جهاد و شهادت و راه امام، ادامه دهید و در مناسبت های مختلف نام ایشان را بهانه ای برای گردهم آمدن ها و حضور جوانان قرار دهید.  ضمن آنکه آبادان شهدای زیادی دارد که لابد برای آنها نیز یادواره هایی برگزار می شود و می توان در جهت برگزاری بهتر آنها نیز کمک کرد.

در این دیدار، اعضای ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال مرحوم آیت الله جمی یک قاب عکس مربوط به تصویر دیدار مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی و آیت الله جمی در آبادان و همچنین کتاب خاطرات روزنوشت آیت الله جمی از روزهای دفاع مقس را به نوه گرامی امام تقدیم کردند. پیش از آغاز دیدار نیز نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی اقامه شد.

تاریخ و زمان انتشار: جمعه 29 آذر 1392
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_33510.aspx