صفحه نخست | اخبار و رویدادها
هجمه تکراری تندروهای افراطی علیه یادگار امام، نتیجه محبوبیت سید اخلاق مدار

بی اخلاقی های سیاسی و اینگونه تندروی ها تاثیری معکوس بر جای گذاشته و بر بی اعتباری تندروهای بی اخلاق خواهد افزود. لحظاتی خطیر و برهه هایی بی بدیل همواره در حافظه تاریخی ملت ها ثبت و ضبط است. بزنگاه هایی که در پهنه و گستره چرخش ادوار و گذر ایام فراموش شدنی نیستند و برای مردم و ملت ما "خرداد" ماه منظومه ای از این خاطرات تلخ و شیرین را در بر دارد، از جان گیری نهضت اسلامی در نیمه خرداد 42 تا رحلت پیر جماران، از فتح خرمشهر تا برآمدن نسیم اصلاحات و آفتاب اعتدال. گزافه نگفته ایم اگر خرداد را سیاسی ترین ماه و گرانیگاه تحولات سترگ در سپهر سیاسی ایران بخوانیم.

فارغ از خردادهایی که تنوره سیاست بواسطه فعل و انفعالات متعارف انتخاباتی گرمایش دو چندانی را شاهد است، خرداد سال های اخیر یک فعل و انفعال سیاسی دیگر را نیز شاهد است اما این بار از جنس بداخلاقی و نامروتی و عدم انصاف. رویکردی که در سال جاری نیز بتدریج و با نزدیک شدن به ایام خرداد ازسوی افراطی های تندرو دوباره در دستور کار قرار گرفته، بی آنکه آنان توجه داشته باشند مردم در خرداد سال 92 نه بزرگی به تندروها گفته و مردی از جنس اعتدال با رویکرد احیای اخلاق در سیاست را برگزیدند.

پیر سفرکرده انقلاب البته با آن درایت و عمق نگاه راهبردیش پیش بینی این فعل و انفعالات را کرده و تاکید کرده بودند؛ آنان که در پی انتقام از ایشان هستند پس از رحلت بنیانگذار به سراغ بیت و خاندان ایشان رفته و آنچه را که نتوانسته بودند علیه امام انجام دهند در باره بیت ایشان انجام داده و به بهانه های مختلف بر آنان خواهند تاخت. سخن از هجمه های نامنصفانه به یادگار گرانمایه امام است. روزی که جمعی اقلیت تندرو و هماهنگ تمامی حرمت ها را درنوردیده و در کنار مرقد بنیانگذار امام و در روزرحلت ایشان مانع ایراد سخنرانی آیت الله سید حسن خمینی شدند و البته پاسخی قاطعانه و دندان شکن از سوی مراجع و تمامی نحله های وفادار به آرمان های انقلاب گرفتند، مشخص شد که این طیف هیچ حد و حدودی برای اقدامات نابخردانه و هنجارشکنانه شان قایل نیستند و اکنون برغم تغییر فضا و پاسخ قاطع مردم در انتخابات اخیر، بازهم با نزدیکی به خرداد ماه و موعد تجدید میثاق با بنیانگذار انقلاب عده ای درصدد حمله و هجمه به سید حسن خمینی به عنوان نماد بیت معزز امام و چهره شاخص مورد وثوق مردم و سیاسیون خردگرا و عقلانی گر بر آمده اند.

ماجرای لغو سخنرانی سید حسن خمینی در بروجرد برغم رعایت تمامی ملاحظات قانونی خود از عمق تندروی این جریان و کینه خفته آنان خبر می دهد و اکنون شاهد موج تازه تخریب رسانه ای و جنگ روانی علیه یادگار امام هستیم. در همان برهه که مراسم سخنرانی سید حسن خمینی با اغتشاش گری جمعی هماهنگ و تندرو برهم خورد این جریان که با واکنش قاطع و بهنگام مراجع معظم تقلید، نحله های مختلف سیاسی و بالاخره جمع کثیری از مردم روبرو شده بود در فرافکنی محض و برای انحراف افکار عمومی مدعی شد که سید حسن خمینی برخورد فیزیکی با وزیر کشور وقت داشته و چکی بر گوش وی نواخته است!!!. هر آنکس که با سید حسن خمینی آشنایی داشته و یا حتی دورادور نوع منش و روش وی را می شناسد با این بهانه تراشی مضحک، خنده بر لبانش جاری شد. مردی که همواره در چارچوب اخلاق و آداب اسلام رحمانی گام برداشته و هیچ گاه از دایره اخلاق مداری پا فراتر نگذاشته، چگونه می تواند با آن شان و جایگاه چنین اقدامی کرده باشد؟!

جالب آنکه در همان برهه دفتر حفظ و نشر آثار امام قویا این ادعا را تکذیب کرده و گمان می رفت با این تکذیب قاطعانه این پرونده مختومه شده باشد. اما اکنون پس از چند سال یک سایت تندرو با تکرار این ادعا و تیتری سخیف و زشت حمله به سید حسن خمینی را کلید زده است آنهم طبق روال مالوف و در آستانه خرداد ماه. البته جامعه و عموم سیاسیون از نحله های مختلف نشان داده اند که این بی اخلاقی های سیاسی را واقعی نمی نهد و اینگونه تندروی های تاثیری معکوس بر جای گذاشته و بر بی اعتباری تندروهای بی اخلاق خواهد افزود. محبوبیت روز افزون سید حسن خمینی علاوه بر منش مقبول و رویکرد مطلوب وی در نزد عموم مردم بر آمده از همین تخریب های طیف تندرویی است که در نزد مردم اعتبار و شانیتی ندارند و هرآنکس را که مورد هجمه قرار دهند بر محبوبیت وی افزوده خواهد شد.

تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 23 اردیبهشت 1393
نویسنده:
مرجع: پايگاه اطلاع رساني و خبري جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/NewsContent-id_41660.aspx