صفحه نخست | اخبار و رویدادها
معاون فرهنگی آستان مقدس امام خمینی خبر داد؛ مراسم تحویل سال 1395 با سخنرانی یادگار امام برگزار می شود

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

مراسم تحویل سال 1395 در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین جوادی راد، معاون فرهنگی آستان مقدس امام خمینی(س)  در خصوص برگزاری مراسم تحویل سال در آستان مقدس امام راحل(س) اظهار کرد: مراسم تحویل سال نو و عید نوروز، با شکوه هرچه تمام‌تر در جوار حرم مطهر امام راحل(س) برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول اظهارکرد: مراسم تحویل سال نو از ساعت 7 صبح روز یکشنبه، اول فروردین، طبق سنت سال‌های گذشته، با حضور پرشور مردم مومن و ولایی ایران اسلامی و در حقیقت همان عزیزانی که ارادت خاصی به امام و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) داشتند و طی هشت سال دفاع مقدس فرزندانشان نیز در جبهه‌ها حضور داشتند، برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوادی راد افزود: این خانواده‌ها، در آن لحظات معنوی و روحانی، به یاد شهدا و در گذشتگانشان در بهشت زهرا(س)، مراسم سال تحویل جدید را در جوار حرم امام راحل(س) و همچنین شهدا برگزار می‌کنند.

معاون فرهنگی آستان مقدس امام خمینی(س) خاطرنشان کرد: این مراسم با شکوه با سخنرانی آیت الله حاج سید حسن خمینی، یادگار گرامی امام و قرائت دعای تحویل سال توسط ایشان خاتمه می‌یابد.

وی عنوان کرد: در ایام تعطیلات عید نوروز نیز برنامه‌های خاص و مختلفی را برای مسافرانی که از سراسر میهن اسلامی و حتی کشورهای دیگر جهان به ایران مسافرت می‌کنند پیش بینی کرده‌‌ایم، ضمن اینکه در این ایام، اجرای برنامه‌های مذهبی در حرم امام، در اولویت قرار دارد.

حجت الاسلام جوادی راد اقامه‌ی نماز جماعت، سخنرانی، بیان احکام و پاسخگوئی به مسائل شرعی و برپایی نمایشگاه‌های مختلفی جهت بازدید زائران را مهمترین برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در ایام عید نوروز 95 برشمرد و افزود: همچنین در روز سیزده فروردین که روز طبیعت نیز هست، حرم مطهر امام راحل برای مردم تهران و مسافران نوروزی مکان بسیار مناسبی جهت دور هم بودن و استفاده از فضای مذهبی و فرهنگی است.

تاریخ و زمان انتشار: جمعه 28 اسفند 1394
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: http://jamaran.ir/fa/n124727/