صفحه نخست | اخبار و رویدادها
یادداشت اینستاگرامی سید حسن خمینی؛ بازاریان دین دار و خیرین دیانت مدار از ارکان توسعه معنویت در جامعه بوده اند/ توصیه ای به متمکنین جامعه

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

یادگار گرامی امام با اشاره به رابطه دیرینه مساجد و حجره هاى بازار، گفت: امید است در روزهاى سختى متمکنین جامعه بیش از هر زمان دیگر دستگیر هم وطنان خود باشند و با درخواست سود کمتر، چنانکه بسیارى از پیشینیان ایشان چنین بوده اند، برکت را از خداى متعال طلب کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«هفته گذشته توفیق شد و بعد از شرکت در فاتحه مرحوم آیت الله خوانسارى که در مسجد امام خمینى برقرار بود، براى دقایقى در بازار تهران هم صحبت فروشندگان و مشتریان محترم بودم. فضاى گرم و صمیمانه اى بود، مردم عزیز مهربانى ها کردند و برخى از عزیزان هم محبت کردند و انگشترهایى را به من هدیه دادند. روز نوشتن دعاى شرف شمس بود و بازار این امر گرم و پر رونق بود.

از قدیم ارتباط مساجد و حجره هاى بازار معروف است و بى شک یکى از ارکان توسعه دین و معنویت در جامعه بازاریان دین دار و خیرین دیانت مدار بوده اند. اسلام در جنوب هند به وسیله تاجران بسط یافته و جالب آنکه تا به امروز رابطه مسلمانان و هندو ها در جنوب هند رابطه اى محترمانه و مسالمت آمیز است، به خلاف شمال هند که توسعه کشور گشایانه پادشاهان مسلمان تا به امروز رابطه تلخى را بین پیروان ادیان به ارمغان گذاشته است. امید است در روزهاى سختى متمکنین جامعه بیش از هر زمان دیگر دستگیر هم وطنان خود باشند و با درخواست سود کمتر، چنانکه بسیارى از پیشینیان ایشان چنین بوده اند، برکت را از خداى متعال طلب کنند».

تاریخ و زمان انتشار: شنبه 28 فروردین 1395
نویسنده:
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران
آدرس: jamaran.ir/fa/n127385/